Gminny system odbioru odpadów komunalnych - obowiązuje od 1 lipca 2013r.

Jesienny nabór do ZPiT "Dąbrowica"

Email Drukuj PDF


Zespół Pieśni i Tańca "Dąbrowica"działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Jastkowie zs. w Dąbrowicy zaprasza dzieci (od 5 lat) i młodzież na zajęcia taneczne i wokalne.Zajęcia z tańca ludowego obejmują podstawowe kroki i figury wybranych tańców ludowych i zabawy taneczne z różnych regionów Polski. Członkowie zespołu uczestniczą także w zajęciach wolaknych gdzie pod okiem doświadczonego instruktora uczyą się przyśpiewek i piosenek ludowych.

Zmieniony ( Czwartek, 20 Październik 2011 15:27 ) Więcej…
 

Dożynki powiatowe 2011

Email Drukuj PDF


W tym roku Dożynki Powiatowe organizowane w Radawcu zostały połączone z Dożynkami Wojewódzkimi. Dzięki temu reprezentujące gminę Jastków Koła Gospodyń Wiejskich z Moszenek i Miłocina mogły zaprezentować swoje wieńce szerszej niż zwykle to bywa publiczności. Tym razem powody do zadowolenia miały panie z KGW z Miłocina. Ich wieniec przedstawiający koronę osadzoną na kadłubie łodzi zdobył II MIEJSCE w konkursie wieńców dożynkowych Powiatu Lubelskiego w kategorii „wieńców współczesnych”. Oprócz wyżej wymienionych Kół Gospodyń Wiejskich gminę  reprezentowali również Zbigniew  Samoń - Wójt Gminy Jastków oraz Witold Nakonieczny – Przewodniczący Rady Gminy Jastków.

Więcej…
 

Święto plonów - Dożynki 2011

Email Drukuj PDF

W dniu 21 sierpnia po raz kolejny odbyły się Dożynki Gminne. Mieszkańcy Gminy Jastków tłumnie przybyli  do Parku przy Urzędzie Gminy by wspólnie świętować.
Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jastkowie, odprawiona przez proboszcza ks. Kanonika Pawła Kuziołę. Jak co roku po części sakralnej, parafianie barwnym korowodem (Panie z KGW w ludowych strojach niosące wieńce) prowadzonym przez Orkiestrę Dętą przybyli na miejsce gminnej zabawy. Cześć oficjalną rozpoczął p. Zbigniew Samoń - Wójt Gminy Jastków. Nie obyło się bez tradycji, a więc i obrzędu "Przekazania chleba".

Więcej…
 

Zaproszenie do Klubów Przedszkolaka

Email Drukuj PDF

                                      

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące realizacji projektu "Kluby Przedszkolaka – szansa na dobry start”. Projekt ma na celu  podniesienie stopnia upowszechnienia edukacji przedszkolnej dzieci 3-5 letnich w Gminie Jastków oraz zapewnienie dzieciom dobrego startu szkolnego. Na spotkaniu będzie można zapoznać się z koncepcją funkcjonowania „Klubów przedszkolaka” oraz zapisać dziecko do Klubu ( potrzebny będzie PESEL dziecka oraz rodzica).

Więcej…
 

Dożynki gminne 2011

Email Drukuj PDF
Dożynki gminne 2011
 

Dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych

Email Drukuj PDF

Wójt Gminy Jastków informuje o możliwości dofinansowania zakupu podręczników dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum na rok szkolny 2011/2012.

Więcej…
 

Możliwość bezpłatnej nauki języków obcych

Email Drukuj PDF
Informujemy, że w przypadku zainteresowania ze strony mieszkańców naszej Gminy chęcią nauki języków obcych byłaby możliwość organizowania takich zajęć ze środków Unii Europejskiej. Serdecznie zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w programie.

Więcej…
 

Bezpłatna mammografia

Email Drukuj PDF
 

Nasza malownicza miejscowość...

Email Drukuj PDF

W dniach 9-13 maja mieszkańcy Dąbrowicy mieli niezwykłą okazję przyjrzeć się twórczej pracy młodych artystów. Do naszej miejscowości zjechali najlepsi uczniowie z Liceum Plastycznego im. Bernardo Morando w Zamościu, by wziąć udział w plenerze malarskim.

Więcej…
 

Gminny konkurs recytatorski

Email Drukuj PDF

19 kwietnia 2011roku w siedzibie GOKiS odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski dla szkół podstawowych. Konkurs stanowił eliminacje gminne do turnieju powiatowego XXX Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Etap powiatowy planowany jest na 19 maja 2011 roku (kontakt: Edyta Madej tel.81-532-42-07, -08).

Więcej…
 
Strona 40 z 48

 Urząd Gminy Jastków, Panieńszczyzna, ul. Chmielowa 3, 21-002 Jastków, poczta@jastkow.pl, tel: 081 502-04-25, fax: 081 502-01-44

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj51
mod_vvisit_counterWczoraj567
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1556
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5011
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu8697
mod_vvisit_counterRazem1426812

Osób online 2

Imieniny

Przedwczoraj: Cecyliana Bernadety
Wczoraj : Roberta Rudolfa
Dzisiaj : Alicji Boguslawy
Jutro : Adolfa Tymona
Pojutrze : Czeslawa Agnieszki

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy