Gminny system odbioru odpadów komunalnych - obowiązuje od 1 lipca 2013r.

Oświadczenie Wójta i apel Rady Gminy w sprawie zwrotu Parafii w Jastkowie zagrabionych gruntów

Email Drukuj PDF

  

 

Jako Wójt Gminy Jastków zdecydowanie popieram działania Parafii Najświętszej Maryi Panny w Jastkowie, zmierzające do odzyskania gruntów odebranych parafii w roku 1961, z naruszeniem obowiązującego wtedy prawa. Istnieją dwa podstawowe powody, dla których parafia powinna odzyskać wspomniane grunty. Pierwszym jest fakt, że zostały one odebrane z naruszeniem prawa. System wartości obowiązujący w naszym kręgu cywilizacyjnym nakazuje oddawać cudzą własność. Oddanie gruntu byłoby więc naprawieniem krzywdy i zadośćuczynieniem. 

Więcej…
 

68 rocznica Bitwy pod Marysinem

Email Drukuj PDF

 

W tym roku uroczyste obchody 68 rocznicy Bitwy pod Marysinem przypadły w bardzo mroźny czwartkowy poranek. Jednak niska temperatura nie odstraszyła licznie zgromadzonych, 2 lutego w kościele parafialnym  pw. Św. Stanisława BM w Lublinie uczestników uroczystości. Msze św. w intencji poległych partyzantów z oddziału „Szarugi” celebrował ks. płk Stanisław Obszyński oraz ks. płk  Sławomir Niewęgłowski. 

Więcej…
 

Wesoło, radośnie z kolędą na ustach!

Email Drukuj PDFNie śniło się dziecięciu bowiem, Że skarby świata liczne były blisko,
Że ono samo było oczkiem w głowie, I bytem swoim koronuje wszystko.
/Thomas Traherne/

Tymi oto słowami powitała gości p. Ewa otwierając drugi gminny Koncert Kolęd i Pastorałek „Jastkowskie Kolędowanie”. 22 stycznia o godz. 11.30 sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej im. J.I Krasickiego w Snopkowie zamieniła się w sale widowiskową, na której raz po raz rozbrzmiewały muzyczne tematy od kolęd po muzykę rozrywkową przygotowane przez Orkiestrę Dętą Gminy Jastków. 

Więcej…
 

Budowa kanalizacji sanitarnej Snopków-Jastków-Panieńszczyzna

Email Drukuj PDF
  


Trwa budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Snopków, Jastków i Panieńszczyzna realizowana dzięki  dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 w ramach projektu p.n. „Zachowanie i wzmocnienie różnorodności przyrodniczej „Obszaru Chronionego Krajobrazu-DOLINA CIEMIĘGI” – etap III i IV”. Dzięki łagodnej zimie i sprzyjającej pogodzie inwestycja nie ma żadnych opóźnień w realizacji. Obecnie wykonany został kolektor główny wzdłuż rzeki Ciemięgi, którego koszt wyniósł łącznie 2.500.000zł.

Więcej…
 

Boże Narodzenie 2011

Email Drukuj PDF


W świątecznym okresie Bożego Narodzenia oraz w Nowym Roku
wszystkim mieszkańcom Ziemi Jastkowskiej
życzę szczęścia, zdrowia, radości oraz spełnienia wszystkich planów, nadziei i marzeń
 
                                                                                              Wójt Gminy Jastków - Zbigniew Samoń

 

Nagrody Wójta Gminy Jastków

Email Drukuj PDF

Jak w każdym roku, tak i w tym Pan Zbigniew Samoń Wójt Gminy Jastków po zapoznaniu się z wnioskami dyrektorów szkół oraz po analizie pracy dyrektorów szkół podjął decyzje o przyznaniu czterech nagród Wójta Gminy. 

Więcej…
 

Utrudnienia związane z budową drogi ekspresowej

Email Drukuj PDF

 


W związku z budową drogi ekspresowej prowadzone są prace w trzech newralgicznych punktach na terenie gminy:
- na skrzyżowaniu z drogą krajową 12/17 w miejscowości Panieńszczyzna oraz budowa węzła "Dąbrowica"
- na skrzyżowaniu z drogą powiatową Jastków-Tomaszowice w miejscowości Sieprawice
- na skrzyżowaniu z drogą gminną w miejscowości Józefów

Realizacja robót powoduje szereg uciążliwości dla mieszkańców gminy spowodowanych transportem materiałów samochodami o dużej ładowności, hałasem i drganiami oraz zapyleniem i zabłoceniem nawierzchni drogowych. Dodatkowym poważnym problemem jest likwidacja dotychczasowych ciągów pieszych oraz dojść do przystanków autobusowych bez wskazania zamiennych dróg komunikacyjnych.

Więcej…
 

Budowa kanalizacji sanitarnej Snopków-Jastków-Panieńszczyzna

Email Drukuj PDF 

Dzień Seniora

Email Drukuj PDF


W dniu  16 października br. obchodzono w Dąbrowicy Dzień Seniora. Organizatorami tego wydarzenia  byli Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Dąbrowicy.

Więcej…
 

FunEnglish w bibliotece

Email Drukuj PDF

 
Strona 39 z 48

 Urząd Gminy Jastków, Panieńszczyzna, ul. Chmielowa 3, 21-002 Jastków, poczta@jastkow.pl, tel: 081 502-04-25, fax: 081 502-01-44

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj187
mod_vvisit_counterWczoraj87
mod_vvisit_counterW tym tygodniu187
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9147
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu9219
mod_vvisit_counterRazem1440029

Osób online 4

Imieniny

Przedwczoraj: Joanny Zuzanny
Wczoraj : Boryslawa Grzegorza
Dzisiaj : Filipa Pauliny
Jutro : Augustyna Juliana
Pojutrze : Jaromira Justa

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy