Gminny system odbioru odpadów komunalnych - obowiązuje od 1 lipca 2013r.

100 rocznica powstania Szkoły w Tomaszowicach

Email Drukuj PDF

Uroczystość obchodów 100 rocznicy powstania Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach rozpoczęła się w kościele parafialnym mszą świętą odprawioną przez bp Józefa Wróbla. Dalsze uroczystości miały miejsce w nowym budynku szkoły, oddanym do użytkowania w roku szkolnym 2010/2011. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz gminy, powiatu, województwa oraz kuratorium. Na uroczystości obecni byli liczni absolwenci szkoły, emerytowani nauczyciele i dyrektorzy. Wyjątkowymi gośćmi była rodzina Ostromęckich, potomków właścicieli ziemskich w Tomaszowicach, którzy byli założycielami szkoły.

Więcej…
 

Usuwanie wyrobów zawierających azbest

Email Drukuj PDF
Gmina Jastków informuje, że realizacja zadania pn.”Usuwanie wyrobów zawierających azbest w 2012r. ” jest dotowana na podstawie umowy nr 123/2012/D/OZ z dnia 23.05.2012r. r. zawartej z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Kwota dofinansowania obejmuje 100% kosztów kwalifikowanych tj. kosztów demontażu, transportu i unieszkodliwienia materiałów zawierających azbest,  w tym 50% ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego pod nazwą „Gospodarowanie odpadami innymi niż komunalne, Część III – Usuwanie wyrobów zawierających azbest” oraz 50% ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
          
 

Festyn rodzinny w obiektywie...

Email Drukuj PDF


Więcej…
 

Festyn rodzinny

Email Drukuj PDF
 

Konsultacje społeczne w sprawie zmian Strategii

Email Drukuj PDF
W związku z chęcią ubiegania się o dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 dla projektu instalacji kolektorów solarnych na terenie gminy Jastków wystąpiła konieczność wprowadzenia zmian w Strategii Rozwoju Gminy Jastków na lata 2007-2015. W załączeniu przedstawiamy projekt tychże zmian celem konsultacji społecznych. Wnioski i uwagi do projektu zmian należy składać pisemnie w Urzędzie Gminy Jastków, Panieńszczyzna, ul. Chmielowa 3, 21-002 Jastków bądź drogą elektroniczną: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 18.05.2012r. włącznie.

Więcej…
 

Nabór do Klubów Przedszkolaka na rok szkolny 2012/2013

Email Drukuj PDF
Zapraszamy rodziców do zapisu dzieci w wieku 3-5 lat do Klubów Przedszkolaka działających na terenie Gminy Jastków. Aby dziecko wzięło udział w rekrutacji, rodzic jest zobowiązany do wypełnienia i złożenia Karty Zgłoszenia dziecka w Klubie do którego dziecko będzie uczęszczać bądź w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w terminie od  30 kwietnia do 4 czerwca.

Więcej…
 

Wielkanoc 2012

Email Drukuj PDF

Niech Zmartwychwstanie Pańskie
wniesie do naszego życia, rodzin i społeczności
pokój, zrozumienie i pojednanie

Radosnych, pełnych nadziei i miłości
świąt Wielkanocnych
mieszkańcom Gminy Jastków

życzy
Zbigniew Samoń - Wójt Gminy Jastków 
wraz z pracownikami
 

Dzień Kobiet

Email Drukuj PDF

10 marca, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu  zorganizował skromną uroczystość na Dzień Kobiet, podczas której zaproszone gospodynie miały okazję wysłuchać specjalnie przygotowanego programu artystycznego. Życzenia dla wszystkich Pań złożył osobiście Wójt Gminy Jastków, p. Zbigniew Samoń. Każda z pań oprócz życzeń zdrowia i szczęścia obdarowana została symbolicznym kwiatem.
Cała uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej im. B. Prusa w Płouszowicach. Honorowymi gośćmi były Panie z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Jastków z miejscowości: Dąbrowica, Ługów, Miłocin, Moszenki, Moszna, Ożarów, Piotrawin, Panieńszczyzna, Płouszowice, Sieprawki. 

Więcej…
 

Dzień Seniora

Email Drukuj PDF

Dzień Seniora stanowi odpowiednią chwilę, by przystanąć i skłonić się wyrażając tym samym wielki szacunek pokoleniom, którym my „młodzi” zawdzięczamy przetrwanie takich wartości jak tradycja, obyczaje, rodzina. Dzięki ich wysiłkom skoncentrowanym na wychowaniu, przekazaniu nam swej mądrości możemy iść własną drogą, by kontynuować nauki.
Wspólne świętowanie rozpoczęła jak co roku msza św. w kościele p.w. NMP Królowej Polski, celebrowana przez księży: Pawła Kuziołę (proboszcza parafii), Jana Żukowskiego (proboszcza-seniora) oraz Adama Wacha (rezydenta). Niezwykłą oprawę do mszy św. stworzyła młodzież z Jastkowskiej Scholi prowadzonej przez Bogdana Oponia.

Więcej…
 

Ferie z kulturą

Email Drukuj PDF

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował wraz z Akcja Katolicką parafii Dąbrowickiej zajęcia kulturalne podczas drugiego tygodnia ferii. Dzieci w terminie od 6 do 10 lutego odwiedziły Chełm, Lublin, kuźnię w Dąbrowicy. Dzięki zaangażowaniu pracowników odbyły się także zajęcia plastyczne oraz wyświetlony został film dla najmłodszych. Dziękujemy wolontariuszom i osobom, które przyczyniły się do zorganizowania kolejnej edycji  akcji społecznej „Ferie z kulturą”
 
Strona 38 z 48

 Urząd Gminy Jastków, Panieńszczyzna, ul. Chmielowa 3, 21-002 Jastków, poczta@jastkow.pl, tel: 081 502-04-25, fax: 081 502-01-44

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj187
mod_vvisit_counterWczoraj87
mod_vvisit_counterW tym tygodniu187
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9147
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu9219
mod_vvisit_counterRazem1440029

Osób online 2

Imieniny

Przedwczoraj: Joanny Zuzanny
Wczoraj : Boryslawa Grzegorza
Dzisiaj : Filipa Pauliny
Jutro : Augustyna Juliana
Pojutrze : Jaromira Justa

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy