Gminny system odbioru odpadów komunalnych - obowiązuje od 1 lipca 2013r.

Oświetlenie uliczne w Tomaszowicach-Kolonii

Email Drukuj PDF

 

Zakończono roboty związane z budową oświetlenia w miejscowości Tomaszowice-Kolonia, przedmiot zamówienia obejmował wykonanie oświetlenia ulicznego wydzielonego dróg oraz oświetlenia parkowego terenu szkoły. Wartość robót wyniosła ponad 200 000 zł. W chwili obecnej prowadzone są prace związaną z budową oświetlenia ulic w miejscowościach Dąbrowica, Panieńszczyzna i Jastków

Więcej…
 

Rozbudowa szkoły w Snopkowie

Email Drukuj PDF

Zakończyły się prace budowlane związane z rozbudową budynku Szkoły Podstawowej w miejscowości Snopków. Zakres robót obejmował dobudowanie dużego pomieszczenia dydaktycznego, magazynku przy sali gimnastycznej, przebudowę podjazdu dla niepełnosprawnych, wykonanie nowego dachu nad łącznikiem oraz pomieszczeniem dydaktycznym wraz z pokryciem całego dachu budynku szkoły. Koszt robót wyniósł blisko 0,3 mln zł. Remont był niezbędny dla poprawienia komfortu nauki i wygody uczniów. Po przebudowie szkoła nabrała nowoczesnego wyglądu, a nowe pomieszczenia zwiększyły jej funkcjonalność. 

Więcej…
 

Obchody Święta Niepodległości

Email Drukuj PDF


Więcej…
 

Przebudowana ul. Żeglarska w Dąbrowicy

Email Drukuj PDFW Dąbrowicy oddano do użytkowania kolejną przebudowaną drogę. Ulica, zwana potocznie przez mieszkańców Żeglarską, która dotychczas była drogą gruntową jest nie do poznania. Wyprofilowano koryto drogi, utwardzono a następnie położona została warstwa asfaltu. Zwarta zabudowa domów wymagała szybkiej realizacji inwestycji, jednak ze względu na nieuregulowany status prawny nie mogła być wcześniej wykonana.  Mamy nadzieję, że tak długo oczekiwana droga spełniła oczekiwania mieszkańców. 
 

Otwarcie ruchu na drodze powiatowej DP 2210L

Email Drukuj PDF

Wykonawca drogi ekspresowej S17 odcinek Kurów - Lublin - Piaski, Zadanie 2 i 2a informuje, iż w dniu 23.10.2012 o godzinie 9:00 planowane jest wprowadzenie czasowej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem Tymczasowej Organizacji Ruchu - Projekt Organizacji Ruchu nr KTD.7121-187/2012 na drodze powiatowej DP 2210L dopuszczający w/w drogę do ruchu pojazdów.
 

Remont budynku ośrodka zdrowia w Tomaszowicach

Email Drukuj PDF

 

Zakończono roboty budowlane związane z remontem budynku, w którym się mieści ośrodek zdrowia w Tomaszowicach-Kolonii. Budynek jest własnością gminy i jest wynajmowany najemcom. Budynek stoi w centrum miejscowości, więc zapewnienie jego estetycznego wyglądu jak i dobrego stanu technicznego leży w interesie gminy. W ramach robót wykonano  nową konstrukcję więźby dachowej, pokryto dach blachą powlekaną trapezową. Ze względu na zły stan techniczny konstrukcji przemurowano cegłą cztery istniejące kominy. Wymieniono uszkodzone elementy systemu odprowadzenia spalin i wentylacji, udrożniono kanały spalinowe i wentylacyjne. 

 

Apel o pomoc dla pogorzelców

Email Drukuj PDF


Wójt Gminy Jastków  zwraca się z apelem o udzielenie pomocy 6-osobowej  rodzinie  poszkodowanej w wyniku pożaru  jaki miał miejsce  w nocy z 13 na 14 października 2012 r. w miejscowości Panieńszczyzna. Pożar strawił dorobek całego życia  rodziny. W  jednej chwili zostali pozbawieni dachu nad głową, podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego oraz rzeczy codziennego użytku. Dlatego gorąco apeluję i proszę wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym, zarówno w formie rzeczowej jak i finansowej, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem.

Więcej…
 

Nowa droga i chodnik w Miłocinie

Email Drukuj PDF

Zakończyły się prace budowlane związane z przebudową drogi powiatowej nr 2231L Motycz - Miłocin na odcinku przebiegającym przez teren Gminy Jastków. Ta dotychczas bardzo zaniedbana droga powiatowa położna na obrzeżu gminy jest nie do poznania. Remont był możliwy dzięki udzieleniu przez naszą gminę pomocy Powiatowi Lubelskiemu w kwocie ponad pół miliona złotych, co stanowiło 50% wartości inwestycji. Wybór wykonawcy jak i nadzór na realizacją prac prowadził Zarząd Dróg Powiatowych w Lublinie. To nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców Miłocina. Także dzięki wsparciu Gminy Jastków udzielonemu Województwu Lubelskiemu możliwa była kolejna ważna inwestycja w Miłocinie, a mianowicie budowa chodnika, zatoki autobusowej i kładki na rzece Ciemiędze w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 830 Lublin - Nałęczów - Bochotnica o dł. 0,5866 km.  

Więcej…
 

Dożynki powiatowe 2012

Email Drukuj PDF

 
W tym roku wyjątkowo późno bo 2 września odbyły się Dożynki Powiatu Lubelskiego. W niedzielny słoneczny poranek w korowodzie dożynkowym podążała silna reprezentacja Gminy Jastków. Na jej czele stał Zbigniew Samoń –Wójt Gminy i Witold Nakonieczny Przewodniczący Rady Gminy, za nimi bramę dożynkową przeszły członkinie z KGW z Panieńszczyzny z nowoczesnym wieńcem w kształcie koguta oraz panie z KGW z Płouszowic z wieńcem tradycyjnym – koroną. Nierozłączną częścią Dożynek Powiatowych jest wioska Lokalnej Grupy Działania, tam panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Miłocina reprezentowały naszą gminę oferując gościom pyszne pierogi z mięsem, z soczewicą oraz szpinakiem.

Więcej…
 

Boisko wielofunkcyjne w Jastkowie

Email Drukuj PDF

Zakończyły się prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego w Jastkowie. Zakres robót obejmował kompleksowe wykonanie boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej w kolorze ciemnoczerwonym (ceglastym), zagospodarowanie terenu wraz z wyposażeniem (do piłki ręcznej, siatkówki/tenisa, koszykówki, trybuny stacjonarne).  To nie koniec inwestycji sportowych planowanych w najbliższym czasie – trwają prace projektowe nad budową boiska wielofunkcyjnego w Snopkowie o parametrach zbliżonych do boiska w Jastkowie.  

Więcej…
 
Strona 36 z 48

 Urząd Gminy Jastków, Panieńszczyzna, ul. Chmielowa 3, 21-002 Jastków, poczta@jastkow.pl, tel: 081 502-04-25, fax: 081 502-01-44

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj189
mod_vvisit_counterWczoraj87
mod_vvisit_counterW tym tygodniu189
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9149
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu9219
mod_vvisit_counterRazem1440031

Osób online 2

Imieniny

Przedwczoraj: Joanny Zuzanny
Wczoraj : Boryslawa Grzegorza
Dzisiaj : Filipa Pauliny
Jutro : Augustyna Juliana
Pojutrze : Jaromira Justa

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy