Gminny system odbioru odpadów komunalnych - obowiązuje od 1 lipca 2013r.

Wioska LGD

Email Drukuj PDF
 

Delegacja gminy Jastków na kieleckiej Bukówce

Email Drukuj PDF
Na zaproszenie Pani Zofii Wieczorek-Nowak Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy i Sympatyków 4 Pułku Piechoty Legionów delegacja gminy Jastków wzięła udział w uroczystościach poświęconych poległym żołnierzom 4 Pułku Piechoty. Na kieleckiej Bukówce 25 czerwca oprócz żołnierzy, członków AK, przedstawicieli władz miasta Kielce oraz innych regionów hołd żołnierzom 4 Pułku Piechoty Legionów oddali przedstawiciele naszej gminy w składzie Witold Nakonieczny – Przewodniczący Rady Gminy, Krzysztof Tomczuk – Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy, Kazimierz Wójcik – Radny Gminy oraz Andrzej Krak – Sekretarz Gminy.

 

Wójt Gminy Jastków zaprasza

Email Drukuj PDF
 

Apel w sprawie przebudowy skrzyżowania w Tomaszowicach - Kolonii

Email Drukuj PDF
Ostatni weekend to kolejny wypadek na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej KDW 830 z drogą powiatową KDP 2209L w Tomaszowicach – Kolonii. Nie możemy być obojętni, gdy chodzi o nasze bezpieczeństwo. Zachęcamy mieszkańców do podpisania petycji w sprawie budowy ronda na tym niebezpiecznym skrzyżowaniu. Swój głos poparcia dla tej inicjatywy można oddać podpisując listy w sklepach w Tomaszowicach - Kolonii.


 
Więcej…
 

Nowe oblicze ulicy Modrzewiowej w Natalinie

Email Drukuj PDF


Zakończyły się prace przy przebudowie ulicy Modrzewiowej w Natalinie. Roboty budowlane obejmowały nie tylko wykonanie nowej drogi, ale także chodniki wraz z odwodnieniem. Nawierzchnie zrealizowano z wykorzystaniem kostki brukowej, co bardzo dobrze wpisuje się w zabudowę domów jednorodzinnych, które dość licznie powstają przy tej ulicy.
 

Nowe chodniki przy szkołach

Email Drukuj PDF

W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców powstały chodniki przy szkołach w Ożarowie i Snopkowie. Chodniki wybudowano przy drogach, których zarządcą jest powiat, jednak ze względu na ważny interes społeczny władze gminy zdecydowały się na przygotowanie, jak i przeprowadzenie inwestycji własnymi siłami. Mamy nadzieję, że dzięki tym przedsięwzięciom w znaczący sposób poprawi się jakość systemu komunikacyjnego wokół szkół, jak i na terenach przyległych, a z chodników oprócz udających się do szkół uczniów będą korzystać wszyscy mieszkańcy. Jednocześnie liczymy, że w przeciągu miesiąca rozpoczną się prace związane z budową chodnika przy drodze wojewódzkiej w Tomaszowicach - Kolonii. 

Więcej…
 

Lato z kulturą w GOKiS

Email Drukuj PDF

I dzień lata z kulturą poświęcony był zajęciom animacyjnym, a w tym zabawy integracyjne (by móc poznać wszystkich uczestników wakacyjnej akcji). Pani Ewa porwała młodsze dzieci do zabawy z chustą, a pani Ola sędziowała młodzieży podczas gry w piłkę nożną. Po wysiłku przyszedł czas na odpoczynek. Pełni skupienia wszyscy uczestnicy mogli spokojnie oddać się kontemplowaniu sztuki. Na zajęciach plastycznych nikt się nie obijał... Dzięki pomocy p. Kasi każde dziecko wykonało kolorowa maskę...

Więcej…
 

Remonty dróg gminnych

Email Drukuj PDF

Trwająca korzystna pogoda jest idealnym momentem do przeprowadzenia na szerszą skalę prac związanych z kompleksowymi remontami dróg gminnych. Ze względu na coraz większy kilometraż dróg prace prowadzone są w dłuższym odstępie czasowym. W związku z utrudnieniami w ruchu uprzejmie prosimy mieszkańców o ostrożną jazdę oraz stosowanie się do zaleceń wykonujących roboty.  Zakres prac obejmuje: remonty cząstkowe nawierzchni asfaltowych i nawierzchni z destruktu asfaltowego oraz likwidację przełomów dróg. 

Więcej…
 

Jarmark Firlejowski w Dąbrowicy

Email Drukuj PDF
 

Dni Płouszowic

Email Drukuj PDF
 
Strona 37 z 48

 Urząd Gminy Jastków, Panieńszczyzna, ul. Chmielowa 3, 21-002 Jastków, poczta@jastkow.pl, tel: 081 502-04-25, fax: 081 502-01-44

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj188
mod_vvisit_counterWczoraj87
mod_vvisit_counterW tym tygodniu188
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9148
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu9219
mod_vvisit_counterRazem1440030

Osób online 3

Imieniny

Przedwczoraj: Joanny Zuzanny
Wczoraj : Boryslawa Grzegorza
Dzisiaj : Filipa Pauliny
Jutro : Augustyna Juliana
Pojutrze : Jaromira Justa

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy