Gminny system odbioru odpadów komunalnych - obowiązuje od 1 lipca 2013r.

Jarmark Firlejowski

Email Drukuj PDF
 

Festyn rodzinny

Email Drukuj PDF
 

Niezwykli goście w Dąbrowicy

Email Drukuj PDF

Zaprzyjaźniona grupa z Norwegii gościła wczoraj (9 maja) w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu . Zespół Pieśni i Tańca  oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Dąbrowicy z wielką radością przyjęli dawno niewidzianych przyjaciół. Historia ich znajomości rozpoczęła się wiele lat temu, kiedy to pierwszy  skład Zespołu wyjechał na zaproszenie Młodzieży Wiejskiej z Norwegii , w odwiedziny do ich kraju. Koncerty do tego stopnia spodobały się mieszkańcom  północy, że Zespół odwiedzał ich jeszcze dwa razy. Podczas ostatniej podróży (w 1997r),  nasza młodzież zwiedziła wówczas takie miejsca jak Beisfjord, Kafjordbotn, Olderdalen, Tromso oraz Nordreis. 
Ta przyjaźń trwa do dziś…

Więcej…
 

Dwukrotny odbiór odpadów komunalnych w miesiącu

Email Drukuj PDFUrząd Gminy Jastków informuje,  iż w ramach nowego systemu odbioru odpadów komunalnych, który będzie obowiązywał od 1 lipca 2013r. będzie wdrożony odbiór odpadów komunalnych z częstotliwością dwa razy w miesiącu z terenu nieruchomości  zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, których właściciele zadeklarują taką potrzebę

Więcej…
 

Nowa droga Dąbrowica - Płouszowice-Kolonia

Email Drukuj PDF

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu inwestycyjnego wybudowana została ważna droga będąca przedłużeniem drogi gminnej Nr 105986 L Panieńszczyzna – Płouszowice Kolonia w kierunku Dąbrowicy. Nowa droga łączy się w Dąbrowicy z niedawno gruntownie wyremontowaną drogą gminną Nr 105982L, zaledwie kilkadziesiąt metrów od Szkoły Podstawowej w Płouszowicach. Jest to bardzo ważny odcinek łączący często uczęszczane szlaki, zabezpieczając nie tylko łatwy dojazd między miejscowościami w gminie, ale także dojazd do Lublina. 
 

Podsumowanie odśnieżania dróg gminnych

Email Drukuj PDF

Z dniem 15 kwietnia zakończyliśmy akcję zimowego odśnieżania dróg gminnych. Sezon zimowy 2012/2013 był wyjątkowo długi i niesprzyjający. Opady śniegu były obfite i nader częste, co bezpośrednio przełożyło się na wydatki związane z wynajęciem sprzętu. Koszt zimowego utrzymania dróg wyniósł blisko ćwierć miliona złotych. Przy odśnieżaniu wykorzystywano pługi ciężkie, posypywarkę, koparko-ładowarki, fadromy, przy czym same pługi wypracowały ponad 400 godzin. Wkrótce rozpoczną się prace związane z remontami dróg gminnych. Jednocześnie przypominamy, ze za stan dróg powiatowych zlokalizowanych na terenie naszej gminy odpowiedzialny jest Powiat Lubelski. 
 

I miejsce na Festiwalu Ludowym dla Dąbrowicy

Email Drukuj PDF

Możemy być dumni! Nasze panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dąbrowicy zajęły I miejsce na III Festiwalu Ludowym w Łopiennikach Górnych. Festiwal odbył się w sobotę , 20 kwietnia. Wśród 37 zgłoszeń nie było konkurencji dla naszego Zespołu Śpiewaczego!
Serdecznie gratulujemy!!!

Więcej…
 

Sprostowanie

Email Drukuj PDF
W artykule pn. „Segregacja się opłaci” dot. nowego systemu odbioru odpadów komunalnych zamieszczonego w Gazecie Jastkowskiej - wydanie – marzec  2013 - na stronie 8 –ej podane zostały błędne wysokości miesięcznych opłat  od gospodarstwa domowego. Faktyczne opłaty zgodnie z uchwałą nr XXV/174/2013 Rady Gminy Jastków z dnia 14 marca 2013r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty  - od 1 lipca 2013r. będą wynosić  od gospodarstwa domowego liczącego : 1 osobę  10 zł, 2 osoby – 15zł, 3 osoby – 20zł, 4 osoby – 25zł, 5 osób – 30zł, 6 i więcej osób 35zł. W przypadku nie prowadzenia segregacji odpadów wymienione stawki ulegną podwojeniu.

 

Wielkanoc

Email Drukuj PDF

Mieszkańcom Ziemi Jastkowskiej
najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych - pokoju, zrozumienia, miłości oraz
wielu sił do pokonywania codziennych problemów i przeciwności.
Niech Zmartwychwstały Chrystus przyniesie nam wszystkim nadzieję i radość.
życzy 
Wójt Gminy - Zbigniew Samoń z pracownikami
 

Kilka słów komentarza do tzw. „Biuletynu Jastkowskiego” – rzekomej „gazety gminnej”

Email Drukuj PDF
Z pewnością w grudniu dostaliście Państwo do swoich skrzynek pocztowych tzw. Biuletyn Jastkowski Gazeta Gminna, podpisany przez radnego Roberta Żyśko i sygnowany logiem Platformy Obywatelskiej RP. Autor Biuletynu, nie da się ukryć, stara się zwiększyć swoją popularność, szkoda tylko, że kosztem raczenia mieszkańców kłamstwami i manipulacjami przedstawionymi danymi. Ze względu na dalszą „aktywność” radnego Roberta Żysko w ostatnim czasie, zasadnym wydaje się zapoznanie Państwa z naszym stanowiskiem odnośnie zawartych w Biuletynie treści.

Więcej…
 
Strona 34 z 48

 Urząd Gminy Jastków, Panieńszczyzna, ul. Chmielowa 3, 21-002 Jastków, poczta@jastkow.pl, tel: 081 502-04-25, fax: 081 502-01-44

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj770
mod_vvisit_counterWczoraj827
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4348
mod_vvisit_counterW tym miesiącu14002
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu10391
mod_vvisit_counterRazem1455418

Osób online 23

Imieniny

Przedwczoraj: Barnaby Radomila
Wczoraj : Janiny Jana
Dzisiaj : Lucjana Antoniego
Jutro : Bazylego Elizy
Pojutrze : Wita Jolanty

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy