Gminny system odbioru odpadów komunalnych - obowiązuje od 1 lipca 2013r.

Instalacje solarne i piece na biomasę

Email Drukuj PDF

Informujemy, że została podpisana umowa z firmą która będzie montowała instalacje solarne oraz piece na biomasę w ramach zadania pn. EKO-ENERGIA W GMINIE KONOPNICA I JASTKÓW współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, Oś Priorytetowa VI Środowisko i Czysta Energia , Działanie 6.2. Energia przyjazna środowisku . Wybranym wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo Handlowe RAPID Sp. z o.o.  ul. Prosta 7, 21-500 Biała Podlaska, tel.  (083) 343 26 91. Planujemy przeprowadzenie spotkań informacyjnych dla mieszkańców z wykonawcą , o terminach będziemy informowali na stronie internetowej gminy  i ogłoszeniach w miejscach zwyczajowo ustalonych w danej miejscowości. Poniżej harmonogram przebiegu prac w poszczególnych miejscowościach. POWYŻSZA INFORMACJE DOTYCZY MIESZKAŃCÓW KTÓRZY SKŁADALI WNIOSKI W 2012 ROKU.

Więcej…
 

Jarmark Firlejowski

Email Drukuj PDF
 

Sympozjum naukowe

Email Drukuj PDF
 

Urząd nieczynny

Email Drukuj PDF
Uprzejmie informujemy że w związku z Zarządzeniem nr 17/2014 Wójta Gminy Jastków z dnia 8 kwietnia 2014 r. dzień 2 maja 2014 r.(piątek) w Urzędzie Gminy Jastków jest dniem WOLNYM OD PRACY. Jedyną osobą w urzędzie będzie pełniący dyżur pełnomocnik ds. wyborów.
 

Nordic walking

Email Drukuj PDF
 

Usuwanie wyrobów zawierających azbest

Email Drukuj PDF

Gmina Jastków informuje, że realizacja zadania pn.”Usuwanie wyrobów zawierających azbest” jest dotowana na podstawie umowy nr 112/2014/D/OZ z dnia 18.04.2014 r. zawartej z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Kwota dofinansowania obejmuje 100% kosztów kwalifikowanych tj. kosztów demontażu, transportu i unieszkodliwienia materiałów zawierających azbest, w tym 50% ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego pod nazwą „Gospodarowanie odpadami innymi niż komunalne, Część III – Usuwanie wyrobów zawierających azbest” oraz 50% ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

                                                    WFOŚiGW w Lublinie     Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

Wielkanoc 2014

Email Drukuj PDF


Mieszkańcom Ziemi Jastkowskiej
życzymy
radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
pokoju, zrozumienia i miłości oraz nadziei na nowe życie, 
jaka płynie z tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego

Zbigniew Samoń - Wójt Gminy wraz z pracownikami
 

Odśnieżanie dróg gminnych w sezonie 2013/2014

Email Drukuj PDF

Połowa kwietnia to czas zakończenia sezonu zimowego utrzymania dróg. W tym roku zima okazał się łaskawa, choć było kilka istotnych epizodów zimowych, włącznie z zawiejami i zamieciami, które dały się wszystkim we znaki.  Przy najcięższych opadach sprzęt odśnieżający pokonywał dziennie nawet po ponad 300km, co oznaczało że niektóre drogi gminne były odśnieżane nawet po 2-3 razy dziennie, co przy tak niekorzystnych warunkach często nie odzwierciedlało stanu faktycznego.  Czy odśnieżanie dróg gminnych było wystarczające ?

Więcej…
 

„Para buch koła w ruch!..”

Email Drukuj PDF

Udało się! W Dąbrowicy odbył się pierwszy spektakl nowopowstałej grupy teatralnej. Dzieci od października 2013r. ćwiczyły techniki aktorskie pod okiem pani instruktor z GOKiS. Efektem pracy dwóch ostatnich tygodni był spektakl na podstawie wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy pt. „Energia wiersza”. Zapraszamy do fotorelacji na stronę Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu 
 

Nieprawidłowa segregacja odpadów

Email Drukuj PDF
Ze względu na potwierdzone bardzo liczne przypadki nieprawidłowej segregacji odpadów komunalnych przez mieszkańców naszej gminy apelujemy o zapoznanie się z poniższymi zasadami zbiórki selektywnej (tabela) i stosowanie ich w praktyce. W związku z powyższym PRZESTRZEGAMY – iż w przypadku stwierdzenia niewłaściwej zawartości odbieranych worków (pojemników) na frakcję suchą oraz pojemników na odpady zmieszane będziemy zmuszeni, na podstawie art. 9f ustawy z dn. 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2012r. poz. 391 ze zm.),  naliczyć opłatę jak za odbiór odpadów gromadzonych w sposób nieselektywny.

Więcej…
 
Strona 31 z 48

 Urząd Gminy Jastków, Panieńszczyzna, ul. Chmielowa 3, 21-002 Jastków, poczta@jastkow.pl, tel: 081 502-04-25, fax: 081 502-01-44

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj194
mod_vvisit_counterWczoraj87
mod_vvisit_counterW tym tygodniu194
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9154
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu9219
mod_vvisit_counterRazem1440036

Osób online 4

Imieniny

Przedwczoraj: Joanny Zuzanny
Wczoraj : Boryslawa Grzegorza
Dzisiaj : Filipa Pauliny
Jutro : Augustyna Juliana
Pojutrze : Jaromira Justa

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy