Gminny system odbioru odpadów komunalnych - obowiązuje od 1 lipca 2013r.

Lubelski Obszar Funkcjonalny: Lublin z okolicznymi samorządami buduje aglomerację

Email Drukuj PDF

Porozumienie o współpracy w tworzeniu strategii rozwoju aglomeracji lubelskiej podpisał we wtorek prezydent Lublina z 12 burmistrzami i wójtami okolicznych samorządów. Ma ona pomóc w wykorzystywaniu funduszy unijnych w nowej perspektywie finansowej UE.więcej w serwisie lublin.naszemiasto.pl
 

Kanalizacja w Snopkowie, Jastkowie, Panieńszczyźnie

Email Drukuj PDFPóźną jesienią została ukończona budowa kanalizacji sanitarnej w Snopkowie, Jastkowie i Panieńszczyźnie. Była to jedna z największych gminnych inwestycji ekologicznych w województwie lubelskim. Budowa trwała od 2011 roku, całkowita wartość zadania to ok. 12,8 mln zł, przy czym dofinansowanie zewnętrzne (w większości z Unii Europejskiej) to ok. 7,8 mln zł. Długość wybudowanej sieci (grawitacyjnej i tłocznej) wynosi prawie 30 km. Ponadto w skład systemu wchodzą 2 tłocznie i 6 przepompowni. Na nowo wybudowanej sieci jest zaprojektowane ponad 420 przyłączy kanalizacyjnych.

Więcej…
 

Dzień Seniora

Email Drukuj PDF

W niedzielę - 9 lutego - tuż po uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji seniorów odbył się koncert dedykowany najstarszym parafianom. Mszę świętą celebrowali ks. proboszcz Paweł Kuzioła i ks. kanonik, senior - Jan Żukowski. Modlitwa parafian skierowana była także dla wszystkich chorych i cierpiących z racji przypadającego 11 lutego XXII Światowego Dnia Chorego. Koncert dla seniorów odbył się w szkole w Jastkowie. Szacownych gości już od wejścia witali p. Zbigniew Samoń - Wójt Gminy Jastków oraz p. Kamil Ziółkowski - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Jastkowie.

Więcej…
 

Obchody 70. rocznicy potyczki pod Marysinem

Email Drukuj PDF

Wójt, Rada Gminy oraz żołnierze-kombatanci z oddziału „Szarugi” zorganizowali uroczyste obchody 70. rocznicy potyczki pod Marysinem. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Lublinie przy ul. Zbożowej 75. Mszę św. w intencji poległych w boju żołnierzy AK celebrowali: ks. mjr Andrzej Piersiak oraz ks. proboszcz Eugeniusz Zarębiński.  

Więcej…
 

I miejsce zespołu "Gwiazdka" z Jastkowa na XXX Przeglądzie Kolędników

Email Drukuj PDF

Prezentacje tradycyjnego, ludowego kolędowania i widowisk bożonarodzeniowych odbyły się 12 stycznia br., w Centrum Kultury i Sztuki im. im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach. W przeglądzie wzięło udział 18 grup z terenu całej Polski. Wszystkie widowiska odbyły się na scenie teatralnej,  a wśród nich m.in. herody, kolędnicy z gwiazdą, żłóbkiem i turoniem, jasełka oraz pośnik. Wystąpiły grupy dorosłe - Koła Gospodyń Wiejskich i zespoły ludowe oraz  szkolne. Pomysłodawczynią i główną organizatorka imprezy jest etnograf Wanda Księżopolska.

Więcej…
 

Orszak Trzech Króli w Tomaszowicach

Email Drukuj PDF

Chyba wszyscy byliśmy zaskoczeni liczbą osób biorących udział we  Mszy Św.  i potem w Orszaku Trzech Króli. A był to orszak dobrych, radosnych ludzi, którzy mają wiarę i ufają, że nowonarodzony Jezus, pomoże im stawiać czoło wyzwaniom dnia codziennego.
 
Więcej…
 

Jastkowskie Kolędowanie

Email Drukuj PDF
 

Boże Narodzenie 2013

Email Drukuj PDF

Pogodnych, rodzinnych, pełnych ciepła i miłości
Świąt Bożego Narodzenia
oraz pomyślności w życiu rodzinnym i zawodowym w Nowym Roku 2014
- wszystkim Mieszkańcom Gminy Jastków 

życzy Zbigniew Samoń - Wójt Gminy Jastków z pracownikami
 

Portal Usług Komunalnych Gminy Jastków

Email Drukuj PDF
Więcej…
 

Przypominamy o obowiązku uiszczania opłat za odbiór odpadów komunalnych

Email Drukuj PDF
Przypominamy o obowiązku uiszczania opłat za odbiór odpadów komunalnych, w szczególności opłat zaległych tj. za miesiąc lipiec, sierpień, wrzesień i październik br. Opłatę uiszcza się bez wezwania zgodnie z wysokością kwoty, którą zadeklarowano w deklaracji o wysokości opłaty za zagospodarowanie odpadami komunalnymi. Zgodnie z Uchwałą Nr XXV/175/2013 Rady Gminy Jastków z dnia 14 marca 2013r. w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustala się, że opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszcza się miesięcznie,  w terminie do ostatniego dnia każdego miesiąca, którego obowiązek ponoszenia opłaty dotyczy. 

Więcej…
 
Strona 32 z 48

 Urząd Gminy Jastków, Panieńszczyzna, ul. Chmielowa 3, 21-002 Jastków, poczta@jastkow.pl, tel: 081 502-04-25, fax: 081 502-01-44

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj193
mod_vvisit_counterWczoraj87
mod_vvisit_counterW tym tygodniu193
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9153
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu9219
mod_vvisit_counterRazem1440035

Osób online 3

Imieniny

Przedwczoraj: Joanny Zuzanny
Wczoraj : Boryslawa Grzegorza
Dzisiaj : Filipa Pauliny
Jutro : Augustyna Juliana
Pojutrze : Jaromira Justa

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy