Gminny system odbioru odpadów komunalnych - obowiązuje od 1 lipca 2013r.

Dzień Kobiet

Email Drukuj PDF


W sobotę 9 marca,  sala gimnastyczna w Jastkowie zapełniła się Paniami z Kół Gospodyń Wiejskich z: Dąbrowicy, Płouszowic, Tomaszowic, Panieńszczyzny, Sieprawek, Piotrawina, Miłocina, Moszny i Moszenek. Specjalnie na ta okazję pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu przygotowali oryginalny program artystyczny. W uroczystościach wzięli udział tancerze ZPiT „Dąbrowica” oraz para flamenco. Szczere życzenia „szczęścia, zdrowia, spełnienia marzeń oraz zadowolenia z mężów, synów, zięciów” złożył  p. Zbigniew Samoń - Wójt gminy Jastków oraz p. Kamil Ziółkowski dyrektor GOKiS. W dowód uznania i szacunku każda z gospodyń obdarowana została kwiatem. Jak co roku po części artystycznej członkinie kół pozostały jeszcze przez chwile, by wysłuchać planów związanych z działalnością na 2013 rok. Organizatorzy dziękują bardzo dyrekcji Gimnazjum w Jastkowie za ogromną pomoc w organizacji kulturalnego wydarzenia. 

Więcej…
 

Dzień Seniora

Email Drukuj PDF

W końcu stało się, szczęśliwie nadszedł dzień dawno wyczekiwany przez niektórych z parafian... Szczególny bo przeznaczony w całości dla „nich”... z czystego serca dedykowany „naszym seniorom”.

20 lutego Seniorzy z Jastkowa nie mogli narzekać na brak wrażeń artystycznych. W ową niedzielę tuż po uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji seniorów odbył się koncert dedykowany najstarszym parafianom*. Szacownych gości już od wejścia witali p. Zbigniew Samoń - Wójt Gminy Jastków oraz p. Kamil Ziółkowski - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Jastkowie. Wśród artystów, zacni goście mogli podziwiać pełne wzruszeń występy uczniów z Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Jastkowie zatytułowany „Przez pokolenia z walizką.”

Więcej…
 

Sympozjum "Z przeszłości Jastkowa"

Email Drukuj PDF
 

Nowy system odbioru odpadów komunalnych

Email Drukuj PDF

Zbliżamy się do momentu wprowadzenia w życie nowych regulacji prawnych związanych ze zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
W dniu 1 stycznia 2012 roku weszła w życie ustawa z dnia 1 lipca 2011 roku o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw. Od tego dnia gmina ma 18 miesięcy na wprowadzenie nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Jak będzie działał system gminny?

Więcej…
 

69 rocznica potyczki pod Marysinem

Email Drukuj PDF


W sobotę 2 lutego o godzinie 11 uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lublinie na ulicy Zbożowej rozpoczęły się obchody 69 rocznicy potyczki pod Marysinem. W intencji poległych partyzantów z oddziału Szarugi mszę św. celebrował ks. płk Sławomir Niewęgłowski. Po mszy uczniowie ze Szkoły Podstawowej ze Snopkowa przy akompaniamencie ks. Daniela Chomontowskiego przedstawili montaż słowno – muzyczny, dzięki któremu widzowie poczuli atmosferę tamtych smutnych wydarzeń. Tradycyjnie, kolejnym punktem uroczystości było złożenie wieńców pod pomnikiem poległych partyzantów w Marysinie. Nim to jednak nastąpiło, wszyscy biorący udział w uroczystości byli świadkami niecodziennego wydarzenia. 

Więcej…
 

Płać podatki w miejscu zamieszkania

Email Drukuj PDF
Podatniku płać podatki – PIT  w miejscu zamieszkania,  a nie w miejscu zameldowania.
Wystarczy wypełnić  formularze  
NIP - 7 – zgłoszenie identyfikacyjne/zgłoszenie aktualizacyjne adresu zamieszkania dla osoby fizycznej prowadzącej samodzielnie działalność gospodarczą
lub 
ZAP - 3 -  zgłoszenie aktualizacyjne dotyczące adresu miejsca zamieszkania dla osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej.
Wypełniony formularz należy złożyć w Drugim  Urzędzie Skarbowym w Lublinie.
Z tego tytułu Gmina otrzyma dodatkowy dochód, który będzie  przeznaczony na  inwestycje gminne, co ułatwi życie wszystkim mieszkańcom gminy.

Więcej…
 

Boże Narodzenie

Email Drukuj PDF

Na Święta Bożego Narodzenia wszystkim mieszkańcom Ziemi Jastkowskiej 
życzymy dużo radości w gronie najbliższych i spełnionych marzeń,
a w Nowym 2013 Roku wielu szczęśliwych i pomyślnych dni

                                        Wójt Gminy Jastków - Zbigniew Samoń z pracownikami
 

Turniej halowej piłki nożnej

Email Drukuj PDF

Już za nami V edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jastków. 8 grudnia w sali sportowej w Jastkowie do rywalizacji przystąpiło rekordowo dużo bo aż 13 drużyn.  Dlatego też organizatorzy zdecydowali, że obowiązującym  systemem rozgrywek będzie system mieszany. Polegał on na tym, że I rundę rozegrano systemem pucharowym i niestety przegrani musieli opuścić parkiet sali sportowej. II runda to podział wygranych drużyn z I rundy na dwie grupy, w których rozegrano mecze systemem każdy z każdym. 

Więcej…
 

„Jastków-moja gmina” – konkurs w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jastkowie

Email Drukuj PDF

30 listopada 2012r. odbył się po raz szósty konkurs dla uczniów klas V z szkół podstawowych pt.: "Jastków - moja gmina". W konkursie, któremu patronował Zbigniew Samoń - wójt naszej gminy, wzięły udział reprezentacje z czterech szkół podstawowych SP Jastków, SP Ożarów, SP Płouszowice, SP Snopków. Drużyny odpowiadały na pytania z ogólnej wiedzy o gminie Jastków a także miały za zadanie opracować i zaprezentować:
1. prezentację multimedialną dotyczącej znanej osoby związanej z miejscowością, w której znajduje się szkoła;
2.drzewo genealogiczne rodziny mieszkającej od kilku pokoleń na terenie mojej miejscowości lub w okolicy (mile widziane zdjęcia);
3.piosenkę zachęcającej do odwiedzin gminy Jastków.

Więcej…
 

200. rocznica urodzin Patrona Szkoły w Snopkowie

Email Drukuj PDF

22 listopada 2012 roku w Szkole Podstawowej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Snopkowie odbyła się uroczystość 200. rocznicy urodzin Patrona Szkoły. Uczniowie klasy szóstej przedstawili inscenizację baśni J.I.Kraszewskiego pt. „Z chłopa król”, a uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Bardzo ważnym akcentem uroczystości było otwarcie nowej sali lekcyjnej. Pan Wójt Zbigniew Samoń i Dyrektor Grażyna Kawecka dokonali uroczystego przecięcia wstęgi, a Ksiądz Proboszcz Eugeniusz Zarębiński poświęcił nową salę.

Więcej…
 
Strona 35 z 48

 Urząd Gminy Jastków, Panieńszczyzna, ul. Chmielowa 3, 21-002 Jastków, poczta@jastkow.pl, tel: 081 502-04-25, fax: 081 502-01-44

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj190
mod_vvisit_counterWczoraj87
mod_vvisit_counterW tym tygodniu190
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9150
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu9219
mod_vvisit_counterRazem1440032

Osób online 3

Imieniny

Przedwczoraj: Joanny Zuzanny
Wczoraj : Boryslawa Grzegorza
Dzisiaj : Filipa Pauliny
Jutro : Augustyna Juliana
Pojutrze : Jaromira Justa

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy