Gminny system odbioru odpadów komunalnych - obowiązuje od 1 lipca 2013r.

Pokaz Dekoracji Wypieków Wielkanocnych

Email Drukuj PDF

W ubiegłą Sobotę (9 kwietnia) o godzinie 11.00 odbył się po raz pierwszy "Pokaz Dekoracji Wypieków Wielkanocnych" dla Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Jastków. 
W czasie gdy pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu organizowali przestrzeń sceniczną, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Płouszowic przepięknie udekorowały stół kwiatami oraz pisankami. Niska frekwencja przybyłych gości, nie przeszkodziła  prowadzącej, Pani Mirosławie Mazurek w profesjonalnym wystąpieniu.  Panie z Kół miały okazję zobaczyć  sposoby dekorowania mazurków oraz na bieżąco obserwować  tworzenie komunijnego  tortu.  Nasz mistrz cukiernik przygotował także dla chętnych część warsztatową. Członkinie Kół mogły samodzielnie wykonać ozdoby z "marcepana", napisy z masy oraz ozdobić wielkanocnego zajączka.
Nie obyło się również bez wielkanocnych życzeń. Dyrektor Pan Kamil Ziółkowski  po zakończeniu POKAZU symbolicznie podzielił się jajeczkiem i życzył  Paniom wszystkiego dobrego.

Więcej…
 

Wyniki wyborów sołtysów

Email Drukuj PDF


Więcej…
 

Dzień Seniora

Email Drukuj PDF

Skromnie, ale nie bez widocznego wzruszenia na twarzach zaproszonych gości, 13 lutego 2011 roku  obchodziliśmy w Jastkowie tegoroczny  Dzień Seniora.   Uroczystość ta, jak co roku od trzynastu już lat, poprzedzona została mszą św. w intencji seniorów odprawioną o godz. 11.30 w Kościele p.w. NMP Królowej Polski, w której uczestniczył  ks. proboszcz Paweł Kuzioła oraz ks. Kanonik Jan Żukowski. 

Więcej…
 

Bezpłatny Internet w bibliotekach

Email Drukuj PDFGminna Biblioteka w Jastkowie oraz filie w Ożarowie i Tomaszowicach biorą udział w programie Akademia Orange dla bibliotek. Fundacja wspiera polskie biblioteki publiczne w rozwoju i wzmacnianiu ich roli jako nowoczesnej placówki i ważnego ośrodka aktywności lokalnej. Dzięki temu możemy naszym Czytelnikom i Mieszkańcom naszej gminy oferować bezpłatny dostęp do Internetu.

 

I sesja Rady Gminy Jastków

Email Drukuj PDF

W dniu 2 grudnia 2010 r. odbyła się inauguracyjna Sesja Rady Gminy Jastków VI kadencji.
Sesję otworzył radny senior Pan Edward Płecha.
Dokonał zaprzysiężenia radnych i przegłosowaniu porządku obrad przystąpił do wyboru Przewodniczącego oraz dwóch Wiceprzewodniczących Rady Gminy. Głosowanie było tajne.
W wyniku głosowania Przewodniczącym został radny Witold Nakonieczny, który pełnił tę funkcje w poprzedniej kadencji, a Wiceprzewodniczącymi  Rady wybrani zostali radni: Marek Warchoł i Krzysztof Tomczuk.

Więcej…
 

Nowa szkoła w Tomaszowicach

Email Drukuj PDF
Uroczystość oficjalnego otwarcia nowej siedziby Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach odbyła się 22 października i była połączona z ceremonią poświęcenia sztandaru. Symbolicznego otwarcia szkoły i przecięcia wstęgi dokonali: ksiądz biskup prof. Józef Wróbel, wójt gminy Zbigniew Samoń, przewodnicząca rady rodziców Dorota Woźniak, dyrektor   szkoły Helena Skomorowska oraz najlepsza uczennica Karolina Woźniak. Po przecięciu wstęgi ks. biskup i pozostali księża obecni na uroczystości poświęcili nowy budynek z zewnątrz i od środka. W ceremonii poświęcenia sal lekcyjnych uczestniczyli uczniowie – przedstawiciele klas.


Więcej…
 

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

Email Drukuj PDFW dniu 25 października nastąpił oficjalny odbiór nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Moszenki, Naszej jedynej jednostki uczestniczącej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Zakup wozu wraz ze specjalistycznym wyposażeniem został sfinansowany w wysokości 85% całości kosztów z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej VI „ŚRODOWISKO I CZYSTA ENERGIA” Działania 6.1 „Ochrona i kształtowanie środowiska” Kategorii III „Bezpieczeństwo ekologiczne”.Więcej…
 

Chodnik przy trasie Nałęczowskiej – problemy i perspektywy

Email Drukuj PDF

Sprawa budowy chodnika wzdłuż drogi Lublin - Nałęczów była przedmiotem posiedzeń Rady Gminy poprzedniej kadencji (2002-2006), jak i decyzji ówczesnych władz. Pierwotna koncepcja budowy chodnika została zastąpiona koncepcją budowy ciągu pieszo-rowerowego. Zmiana koncepcji spowodowała zmianę kosztów budowy, które według pierwotnych szacunków miały zamknąć się kwotą ok. 9 mln zł. Powyższa kwota uwzględniała wartość robót budowlanych jak i wykup gruntów niezbędnych pod budowę ciągu pieszo – rowerowego. Nie uwzględniała natomiast budowy obiektu inżynierskiego niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania ciągu pieszo-rowerowego. Ówczesne władze dokonały wyboru wykonawcy dokumentacji, który zobowiązany był do jej wykonania w terminie do 31 grudnia 2005 r.

Więcej…
 

Wybory samorządowe

Email Drukuj PDF

Więcej…
 

Bezpłatne badania cytologiczne i mammograficzne

Email Drukuj PDF
 
Strona 41 z 48

 Urząd Gminy Jastków, Panieńszczyzna, ul. Chmielowa 3, 21-002 Jastków, poczta@jastkow.pl, tel: 081 502-04-25, fax: 081 502-01-44

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj21
mod_vvisit_counterWczoraj201
mod_vvisit_counterW tym tygodniu603
mod_vvisit_counterW tym miesiącu8894
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu36787
mod_vvisit_counterRazem1486738

Osób online 6

Imieniny

Przedwczoraj: Marii Magdaleny
Wczoraj : Bogny Apolinarego
Dzisiaj : Kingi Krystyny
Jutro : Walentyny Krzysztofa
Pojutrze : Anny Miroslawy

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy