Gminny system odbioru odpadów komunalnych - obowiązuje od 1 lipca 2013r.

Uwaga na zalegający śnieg !

Email Drukuj PDF
W związku z wystąpieniem dużych opadów istnieje niebezpieczeństwo awarii i uszkodzenia dachów oraz zadaszeń w wyniku nadmiernego obciążenia śniegiem. Odwilż spowodowała, że zalegający śnieg jest bardziej ciężki. Zwracamy uwagę na usuwanie śniegu, szczególnie z dachów o dużych powierzchniach i wieloprzęsłowej konstrukcji, pomieszczeń gospodarczych, tarasów użytkowych oraz balkonów.
 

Dzień Seniora

Email Drukuj PDF

Ludzie starzy pomagają nam mądrze spojrzeć na ziemskie wydarzenia , ponieważ dzięki życiowym doświadczeniom zyskali wiedzę i dojrzałość. Są strażnikami pamięci zbiorowej. A więc mają szczególny tytuł, aby być wyrazicielami wspólnych ideałów i wartości, które są podstawą i regułą życia społecznego. Wykluczać ich ze społeczeństwa, znaczy w imię nowoczesności pozbawionej pamięci odrzucać  przeszłość, w której zakorzeniona jest teraźniejszość – słowami Jana Pawła II przywitał najstarszych mieszkańców parafii Jastków zgromadzonych, jak co roku na uroczystych obchodach Dnia Seniora, Wójt Gminy Zbigniew Samoń.Więcej…
 

66. Rocznica Bitwy pod Marysinem

Email Drukuj PDF
Jak co roku Wójt, Rada Gminy oraz żołnierze-kombatanci z oddziału „Szarugi” zorganizowali uroczyste obchody rocznicy Bitwy pod Marysinem. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Lublinie przy ul. Zbożowej 75.
Mszę św. w intencji poległych w boju żołnierzy AK celebrowali: ks. płk Stanisław Obszyński, ks. płk Sławomir Niewęgłowski oraz ks. proboszcz Eugeniusz Zarębiński.  Jak co roku artystyczną oprawę uroczystości zapewnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Snopkowie.


Więcej…
 

Odśnieżanie dróg gminnych

Email Drukuj PDF

Ostatnie łagodne zimy odzwyczaiły nas od problemów związanych z odśnieżaniem. W tym roku zima „odrabia” zaległości, co za tym idzie temat odśnieżania jest jak najbardziej na czasie. Już w poprzednich sezonach zimowych zrezygnowaliśmy z modelu odśnieżania, jaką wprowadzały poprzednie władze, kupując odśnieżarki za kwotę ponad 200 000zł, które w większości nie były wykorzystywane. Obecna koncepcja związana z utrzymaniem przejezdności dróg, na pewno na przestrzeni lat będzie bardziej kosztowna od poprzedniej, głównie ze względu na to, że wykorzystujemy duży sprzęt i specjalistyczne środki. W sezonie zimowym 2009/2010 odśnieżane jest na bieżąco ponad 90 km.

Zdajemy także sobie sprawę, że nie zawsze wszystkie drogi udaje się natychmiastowo odśnieżyć, wynika to często z nagłych zmian pogodowych (śnieżyce, zamiecie i zawieje) i ten problem nie dotyczy tylko naszej gminy, ale także całego kraju. Zawsze w pierwszej kolejności odśnieżamy drogi o znaczeniu strategicznych dla komunikacji w naszej gminie oraz trasy po których jeżdżą autobusy szkolne, następnie drogi asfaltowe, zaś drogi o nawierzchni tłuczniowej i gruntowej są odśnieżane w ostatniej kolejności. Wymagania co do odśnieżania są tym większe, że w ostatnich latach przybyło nam wiele kilometrów nowych dróg. Liczymy na zrozumienie w stosunku do podjętych przez nas działań. Ze strony urzędu, na pewno nie dopuścimy do sytuacji, jakie miały miejsce jeszcze kilka lat temu, gdzie problem przejezdności dróg był zmorą mieszkańców, a temat odśnieżania w naszej gminie był poruszany nawet w prasie regionalnej.

Więcej…
 

Zmiana numeru rachunku bankowego

Email Drukuj PDF
Z dniem 1 stycznia 2010 roku następuje zmiana numeru rachunku bankowego:
Urząd Gminy Jastków
74 8191 1042 2008 8001 1383 0001
Bank Spółdzielczy w Cycowie
Oddział w Jastkowie
 

Boże Narodzenie w tradycji polskiej

Email Drukuj PDF

Konkurs plastyczny na Bożonarodzeniową kartkę świąteczną organizowany przez Urząd Gminy Jastków został rozstrzygnięty. Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum w naszej  Gminie. Otrzymaliśmy wiele pięknych prac, za które serdecznie dziękujemy. Nagrodzone prace w postaci kartek świątecznych będą rozesłane w tym roku do różnych instytucji i współpracujących z naszą Gminą firm. Wszystkim nagrodzonym twórcom gratulujemy.


Anita Mazurek - uczennica Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Jastkowie I miejsce w konkursie plastycznym  „Boże Narodzenie w tradycji polskiej”

Więcej…
 

Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy

Email Drukuj PDF

W dniach 5 i 12 grudnia w sali  Gimnazjum w Jastkowie odbyła się druga edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jastków. Do rywalizacji przystąpiło, ku pozytywnemu zaskoczeniu organizatorów, aż dziewięć drużyn. W pierwszym dniu turnieju odbyły się mecze fazy grupowej, natomiast 12 grudnia półfinały i finały oraz mecze o miejsca 5-9.

                    

Więcej…
 

dddd

Email Drukuj PDF

pokaz slajdów
 

Razem dla Polski Wschodniej

Email Drukuj PDF

Gmina Jastków została partnerem projektu "Razem dla Polski Wschodniej", który będzie realizowany od 1 stycznia 2010 roku do 31 grudnia 2011 roku w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, działanie I.4 „Promocja i współpraca" komponent współpraca, obszar tworzenie polityki rozwoju regionalnego. Kwota dofinansowania to 572165 zł.

Więcej…
 

Przegląd pieśni i piosenki patriotycznej

Email Drukuj PDF

18 listopada, w Dąbrowicy odbył się III Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej, zorganizowany przez SP w Tomaszowicach i GOKiS. W przeglądzie wzięły udział wszystkie szkoły z terenu gminy, a ich repertuar był bardzo zróżnicowany pod względem doboru pieśni, ich aranżacji i interpretacji. Wśród widzów byli uczniowie szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna oraz zaproszeni goście: wójt gminy Zb. Samoń, radni, dyrektorzy szkół, kombatanci.


Więcej…
 
Strona 44 z 48

 Urząd Gminy Jastków, Panieńszczyzna, ul. Chmielowa 3, 21-002 Jastków, poczta@jastkow.pl, tel: 081 502-04-25, fax: 081 502-01-44

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj769
mod_vvisit_counterWczoraj827
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4347
mod_vvisit_counterW tym miesiącu14001
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu10391
mod_vvisit_counterRazem1455417

Osób online 24

Imieniny

Przedwczoraj: Barnaby Radomila
Wczoraj : Janiny Jana
Dzisiaj : Lucjana Antoniego
Jutro : Bazylego Elizy
Pojutrze : Wita Jolanty

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy