Gminny system odbioru odpadów komunalnych - obowiązuje od 1 lipca 2013r.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z gminy Jastków

Email Drukuj PDF

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z gminy Jastków na:

  • zajęcia wakacyjne w Dąbrowicy / 27-31 lipca
  • letnią szkółkę piłkarską w wersji hiszpańskiej /Dąbrowica /3-7 sierpnia
  • wyjazd wakacyjny do Zwierzyńca /12-21 sierpnia

Zapisy w sekretariacie GOKiS pod nr. tel: 509518788 lub osobiście od pn. do pt. w godz. 8:00-15:00.

Więcej…
 

Uczniowie szkół podstawowych, którzy w roku szkolnym 2014/15 uzyskali najwyższą średnią ocen

Email Drukuj PDF

Lista w pliku PDF.

Zmieniony ( Niedziela, 19 Lipiec 2015 12:34 )
 

Piknik Soltysów w Borzechowie

Email Drukuj PDF

5 lipca w Borzechowie odbył się Piknik Sołtysów zorganizowany przez Lubelską Grupę Działania. Na zaproszenia odpowiedziało wiele sołectw. Naszą gminę reprezentowało 8 sołtysów. Imprezę rozpoczęły przemówienia posłów, senatorów, ministra i przedstawicieli urzędu marszałkowskiego. Były też prezentacje podsumowujące poprzednią edycję Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz wykład o zmianach jakie będą obowiązywały w obecnej edycji. Później rozpoczęła się część rozrywkowa. Zabawne konkursy wyłoniły „zwycięskie” sołectwo w kategorii najbardziej aktywnego. Nasza gmina uplasowała się na III miejscu.

Ulesława Lübek - Sołtys Wsi Wysokie

 


 

VII Forum Kobiet Aktywnych - Józefów nad Wisłą

Email Drukuj PDF

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich naszej gminy, dzięki uprzejmości władz gminy, miały możliwość wyjazdu na VII Forum Kobiet Aktywnych do Józefowa nad Wisłą. Forum organizowane jest przez Fundację „Bona Fides”. Misją tego Stowarzyszenia jest: „przyczynianie się do rozwoju społeczności lokalnej poprzez działalność społeczną, która w pełni wykorzystuje możliwości duchowe, intelektualne, społeczne i fizyczne jednostki, tworząc zarazem odpowiedzialne społeczeństwo.” Hasło tej organizacji to: „Filantropia – Empatia – Odpowiedzialność – Pomoc Słabszym”

Impreza okazała się bardzo ciekawą. Na trzech scenach odbywały się pokazy grup muzycznych, kabaretowych, wykłady, prezentacje i dyskusje panelowe. Na rozległym terenie parku otaczającego Urząd Gminy Józefów swoje wyroby prezentowały gminy, koła gospodyń i firmy. Wszystko dotyczyło zdrowego, zgodnego z naturą trybu życia.

Ulesława Lübek - Sołtys Wsi Wysokie


Zmieniony ( Niedziela, 19 Lipiec 2015 11:36 )
 

"Każda radość, którą niesiemy innym, zawsze do nas powróci..." Zenta M. Raudive

Email Drukuj PDF
Zmieniony ( Wtorek, 14 Lipiec 2015 15:37 )
 

OGŁOSZENIE INWENTARYZACJA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

Email Drukuj PDF

Wójt Gminy Jastków informuje, że od dnia 13 lipca 2015 roku inspektorzy terenowi z firmy GREENLYNX przeprowadzać będą na terenie gminy inwentaryzację wyrobów zawierających azbest (powierzchni dachowych pokrytych eternitem, płytami karo oraz innych) na zasadach pomiarów i ankietyzacji. Inwentaryzacji poddane będą wszystkie budynki na terenie gospodarstw (mieszkalne, gospodarcze itp.). [ ... ]

Pełna treść ogłoszenia w pliku Word [ docx ].

Zmieniony ( Wtorek, 14 Lipiec 2015 14:34 )
 

Plan gospodarki nisko-emisyjnej dla Gminy Jastków

Email Drukuj PDF

W związku z trwającymi pracami nad przygotowaniem dokumentu pt. "Plan gospodarki nisko-emisyjnej dla Gminy Jastków" zwracamy się z uprzejmą prośbą o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących charakterystyki energetycznej Państwa budynków mieszkalnych i/lub gospodarstw rolnych.

Jeśli są Państwo zainteresowani wpisaniem działań związanych z szeroko pojętym oszczędzaniem energii w budynkach mieszkalnych a nową strategią zarządzania gospodarką nisko-emisyjną w gminie Jastków uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiet.

Wypełnioną ankietę można przesłać drogą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub w wersji papierowej przesłać na adres Urząd Gminy ul. Chmielowa 3, Panieńszczyzna, 21-002 Jastków. Ankietę można także złożyć osobiście w Urzędzie Gminy Jastków w pokoju 4a.

Termin nadsyłania ankiet do 15 września 2015 r.

Ankieta jest dostępna w formie edytowalnej Microsoft Word.

Zmieniony ( Środa, 08 Lipiec 2015 14:50 )
 

Konkurs - Najpiękniejsza Posesja Powiatu Lubelskiego

Email Drukuj PDF

W związku ze zbliżającymi się "Dożynkami Radawiec 2015", których organizatorem jest Powiat Lubelski i Gmina Konopnica pragniemy zaproponować mieszkańcom gmin Powiatu Lubelskiego uczestnictwo w konkursie pt. "Najpiękniejsza Posesja Powiatu Lubelskiego"> [...]

Zmieniony ( Piątek, 03 Lipiec 2015 14:45 )
   

NOWE TARYFY ZA WODĘ I ZA ŚCIEKI

Email Drukuj PDF

Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i o zbiorowym odprowadzaniu ścieków w dniu 22 maja 2015 r. Rada Gminy Jastków podjęła uchwałę w której zostały określone taryfy za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków od mieszkańców gminy. Według ww. uchwały nowe stawki opłat obowiązują od 1 lipca 2015 r. do 30 czerwca 2016 r.

Tabela opłat w pliku PDF.

Zmieniony ( Piątek, 03 Lipiec 2015 14:35 )
 
Strona 19 z 48

 Urząd Gminy Jastków, Panieńszczyzna, ul. Chmielowa 3, 21-002 Jastków, poczta@jastkow.pl, tel: 081 502-04-25, fax: 081 502-01-44

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj21
mod_vvisit_counterWczoraj135
mod_vvisit_counterW tym tygodniu156
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1206
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu4096
mod_vvisit_counterRazem1289293

Osób online 2

Imieniny

Przedwczoraj: Klaudii Kajetana
Wczoraj : Cypriana Dominika
Dzisiaj : Romana Ryszarda
Jutro : Bogdana Borysa
Pojutrze : Klary Lidii

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy