Gminny system odbioru odpadów komunalnych - obowiązuje od 1 lipca 2013r.

"Z MOSZNEJ DO MOSZNEJ"

Email Drukuj PDF

W dniach 4-6 września 2015r. odbyła się wycieczka do miejscowości Moszna w województwie opolskim, w ramach zadania publicznego i współfinansowana m.in. ze środków pochodzących z budżetu Gminy Jastków. W wyjeździe uczestniczyła nasza grupa artystyczna ze wsi Moszna z gminy Jastków, wszyscy ci, którzy z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem pracują na rzecz swojej miejscowości i gminy. W programie wycieczki było m.in. zwiedzanie przepięknego Zamku i stadniny koni w Mosznej, nasz występ na festynie w miejscowości Zielina. Nie zabrakło też wieczornego biesiadowania przy ognisku w towarzystwie tamtejszych władz. I w tym miejscu bardzo chcemy podziękować Wójtowi Gminy Strzeleczki p. Markowi Pietruszce, Przewodniczącemu Rady Gminy p. Markowi Kalińskiemu oraz p. Krystynie Gąsior Sołtysce wsi Moszna, za przyjęcie nas z ogromną życzliwością i serdecznością i mimo, że nie znaliśmy się wcześniej, to czuliśmy się jak u siebie. Zostały piękne wspomnienia, moc wrażeń, nawiązały się nowe znajomości i już w maju czekamy na gości z gminy Strzeleczki.

Magdalena Kantor


Zmieniony ( Niedziela, 04 Październik 2015 08:55 )
 

Rozwój Przedsiębiorczości w Gminie Jastków

Email Drukuj PDFZ inicjatywy Wójta oraz Rady Gminy Jastków została zorganizowana 25 września b.r. Konferencja pt.
„Rozwój Przedsiębiorczości w Gminie Jastków”

Głównym tematem spotkania były perspektywy rozwoju przedsiębiorczości na terenie naszej gminy. Zostały omówione problemy jakie pojawiają sie w trakcie wdrażania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego na terenie Gminy Jastków, zaprezentowano projekt Strategii Gminy Jastków na lata 2015 – 2020, a także wskazano możliwości pozyskania funduszy zewnętrznych. W gronie ekspertów znalazły się następujące osoby:

Pan Marceli Niezgoda Minister w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju zapoznał obecnych z Polityką spójności na lata 2014-2020 a także z możliwościami jakie daje ona przedsiębiorcom. Pan Janusz Steć Radca Ministra w Ministerstwie Gospodarki przedstawiciel Departamentu Wdrażania Programów Operacyjnych zaprezentował Instrumenty II i III osi priorytetowej Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 -2020. Pan Bogdan Kawałko Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie przedstawił Strategię Rozwoju Województwa Lubelskiego do roku 2020.

W części poświęconej dobrym praktykom, swój głos zabrali przedstawiciele firmy SIGMA S.A., Pan Jerzy Paradziński będący przedstawicielem naszych przedsiębiorców w LGD Kraina Wokół Lublina. Jako ostatnia wystąpiła Pani Marta Wcisło Przewodnicząca Lokalnej Rady Przedsiębiorczości przy Prezydencie Miasta Lublin.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do pobierania prezentacji, które są dostępne po kliknięciu w linki znajdujące się poniżej.

Fotorelacja z konferencji.


Zmieniony ( Środa, 30 Wrzesień 2015 14:14 )
 

JESIENNA AKCJA SPRZĄTANIA

Email Drukuj PDF

Urząd Gminy Jastków informuje, iż w dniach 1 -3 października 2015r. tj. czwartek – piątek - sobota na terenie naszej gminy odbędzie się

JESIENNA AKCJA SPRZĄTANIA

Akcją zostaną objęte wszystkie miejscowości. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich chętnych, którym nie jest obojętny stan estetyczny naszego otoczenia. Prace porządkowe będą polegały na zbieraniu rozrzuconych śmieci. Uporządkowane zostaną tereny przeznaczone do użytku publicznego tj. place, skwery, pobocza dróg , obrzeża lasów, itp.

Prosimy również mieszkańców gminy o uporządkowanie terenu wokół i na cmentarzu. W akcji będą uczestniczyć również uczniowie szkół z terenu gminy. Ustalaniem terminów oraz koordynacją prac w poszczególnych miejscowościach będą zajmowali się sołtysi. Wszyscy uczestnicy otrzymają niezbędne rękawice oraz worki, które zostaną dostarczone do sołtysów.

Zmieniony ( Niedziela, 27 Wrzesień 2015 10:22 )
 

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

Email Drukuj PDF
 

Zapraszamy na piknik rodzinny w Ożarowie

Email Drukuj PDF
 

Dzień Otwartych Drzwi

Email Drukuj PDF

LUBELSKIE BIURO POWIATOWE

zaprasza na

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

w dniu 27-09-2015 w godzinach 11.00 – 14.00

Elizówka 65 C

Zmieniony ( Poniedziałek, 21 Wrzesień 2015 15:26 )
 

OGŁOSZENIE

Email Drukuj PDF

W ZWIĄZKU Z PRACAMI NA SIECI WODOCIĄGOWEJ URZĄD GMINY W JASTKOWIE ZAWIADAMIA, ŻE W DNIU 22.09.2015(wtorek) W GODZ. 8-15 W MIEJSCOWOŚCI Panieńszczyzna ul. Lubelska, Przechodnia, Al. W-ska od „Organistówki” do radaru WYSTĄPIĄ ZAKŁÓCENIA W DOSTAWIE WODY.

ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

 

V Powiatowe Biegi Uliczne

Email Drukuj PDF
 

Festyn Rodzinny w Marysinie

Email Drukuj PDF
 

Zapraszamy do zapoznania się z programem i zachęcamy do profilaktycznych badań mammograficznych

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,

Lubelski Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi (WOK) prowadzi działania na rzecz poprawy zgłaszalności kobiet na profilaktyczne badania mammograficzne.

Więcej informacji na temat Programu znajduje się na stronie internetowej www.onkologia.lublin.pl. Zapraszamy do zapoznania się z programem i zachęcamy do profilaktycznych badań mammograficznych.

 
Strona 14 z 48

 Urząd Gminy Jastków, Panieńszczyzna, ul. Chmielowa 3, 21-002 Jastków, poczta@jastkow.pl, tel: 081 502-04-25, fax: 081 502-01-44

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj22
mod_vvisit_counterWczoraj135
mod_vvisit_counterW tym tygodniu157
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1207
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu4096
mod_vvisit_counterRazem1289294

Osób online 0

Imieniny

Przedwczoraj: Klaudii Kajetana
Wczoraj : Cypriana Dominika
Dzisiaj : Romana Ryszarda
Jutro : Bogdana Borysa
Pojutrze : Klary Lidii

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy