Home 100 lecie

100 Lecie Bitwy pod Jastkowem

Sprawozdanie z obchodów 100 rocznicy Bitwy pod Jastkowem

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji dokumentującej uroczystości, które odbyły się 1 – 3 sierpnia w ramach Uroczystości 100. rocznicy Bitwy pod Jastkowem.

Więcej…
 

Przebieg Obchodów 100. lecia Bitwy pod Jastkowem

Email Drukuj PDF
 

FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI 100 ROCZNICY BITWY POD JASTKOWEM 3 SIERPNIA 2015

Email Drukuj PDF

 Zapraszamy od obejrzenia zdjęć z UROCZYSTOŚCI 100. ROCZNICY BITWY POD JASTKOWEM 3 SIERPNIA 2015. Z uwagi na ich dużą ilość, zdjęcia dostępne po kliknięciu na odnośnik "WIĘCEJ..." poniżej artykułu.

Więcej…
 

XIII MARSZ SZLAKIEM LEGIONÓW JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO LUBLIN - JASTKÓW 3 VIII 2015

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do przeczytania/odsłuchania audycji dotyczącej uroczystości rocznicowych w Radiu Lublin.

http://moje.radio.lublin.pl/setna-rocznica-bitwy-legionistow-pod-jastkowem.html

 

Podziękowania i odpowiedzi

Email Drukuj PDF

 
 


 

Tropem Legionistów

Email Drukuj PDF

Klinkij w obrazek ;-)

 

OGÓLNOPOLSKI WYŚCIG KOLARSKI

Email Drukuj PDF

OGÓLNOPOLSKI WYŚCIG KOLARSKI

KATEGORII MASTERS (CH, G II) i STRAŻAKÓW PSP

„II WYŚCIG LEGIONÓW”

w 100. rocznicę bitwy Legionów Polskich pod Jastkowem

Jastków 1 sierpnia 2015 roku

 

Konkurs na współczesną aranżację pieśni legionowej Jastków 2015

Email Drukuj PDF

W tym roku obchodzimy setną rocznicę jednej z najkrwawszych bitew Legionów Polskich. Równo sto lat temu pod Jastkowem siły 4 pułku piechoty Legionów i I Brygady stawiły czoła wojskom rosyjskim. Ta bitwa na długi czas zapadła w pamięd mieszkaoców Lubelszczyzny, stając się dla nich symbolem legionowej epopei i walki o Niepodległośd Polski.

Aby podnieść rangę obchodzonych w tym roku uroczystości my, członkowie Związku Piłsudczyków Oddział Lublin oraz Jednostki Strzeleckiej 2010 Lublin im. płk Emila Czaplioskiego i Jednostki Strzeleckiej 2063 Świdnik im. sierż. Józefa Franczaka ps. „LALEK”, postanowiliśmy zorganizowad konkurs na współczesną aranżację pieśni legionowej. Udział w takim konkursie jest widocznym świadectwem pielęgnowania kulturowego dziedzictwa narodowego. Dzięki takim wydarzeniom wspieramy wychowanie patriotyczne i obywatelskie, poprzez formy aktywności artystycznej. [...]

Szczegóły konkursu w pliku PDF.

 

Współpraca z Związkiem Oficerów rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej

Email Drukuj PDF

Dnia 20 maja 2015 roku w Urzędzie Gminy Jastków zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Związkiem Oficerów rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej reprezentowanym przez Pana płk rez. Alfreda Kabatę i Panią Teresą Kot Wójtem Gminy Jastków. Strony zobowiązały się do prowadzenia wspólnych działań w celu ochrony miejsc pamięci narodowej na terenie Gminy Jastków, popularyzowania w społeczeństwie, szczególnie wśród młodego pokolenia wartości patriotycznych oraz podejmowania działań mających na celu pozyskanie akceptacji społecznej dla polityki obronności państwa. Zarząd Oficerów rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej zobowiązał się prowadzenia działań edukacyjno – wychowawczych służących kształtowaniu postaw patriotycznych młodzieży oraz zachęcania jej do zainteresowania się sprawami wojska i służby wojskowej. Będą wspierane szkolne programy edukacyjne szerzące wiedzę historyczną. Młodzież szkolna będzie również zapraszana na „dni otwarte koszar”, i inne przedsięwzięcia organizowane przez jednostki wojskowe współpracujące ze Związkiem.

W świetle obchodów 100 - lecia Bitwy pod Jastkowem, podpisane porozumienie ma duże znaczenie. Młodzież będzie miała możliwość zapoznania się ze służba wojskową i jej zaletami, a włączenie lokalnej społeczności przyczyni się do pogłębienia patriotycznych postaw, które są tak ważne w obecnych czasach.

Marcin Abramek

 

Sympozjum - Jastków 1915. W Setną Rocznicę Bitwy

Email Drukuj PDF
 

Tropem Legionistów

Email Drukuj PDF

Chcemy serdecznie zaprosić mieszkańców gminy Jastków na grę terenową pod nazwą „Tropem Legionistów”, która odbędzie się w niedzielę 2 sierpnia, w przeddzień 100 rocznicy Bitwy pod Jastkowem! Gra jest wspaniałym pomysłem na spędzenie niedzielnego popołudnia na świeżym powietrzu w gronie rodziny i przyjaciół. Będzie okazją do poznania, bądź przypomnienia sobie o polskich Legionistach, którzy w 1915 roku stoczyli bitwę pod Jastkowem. [...]

 

100 - Rocznica Bitwy pod Jastkowem

Email Drukuj PDF
 

Stulecie Bitwy Jastkowskiej – ważne wydarzenia w Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Jastkowie

Email Drukuj PDF

I. 12 maja 2015 r. – „Młodzi i pamięć”

PRZEBIEG UROCZYSTOŚCI:

Godz. 10.00 – 11.00 - część oficjalna:

  • Rozdanie nagród w konkursach dla gimnazjalistów: „Odezwa Józefa Piłsudskiego do współczesnej młodzieży” oraz „Józef Piłsudski i Jego Legiony inspiracją dla twórczości artystycznej”
  • Część artystyczna
Godz. 11.00 – 13.00 – gra terenowa dla gimnazjalistów: „Pod rozkazami… Bitwa pod Jastkowem”

 

II. 2 czerwca 2015 r. – Konferencja młodych: „Dzieło Legionów a współczesny patriotyzm”

PRZEBIEG UROCZYSTOŚCI:

Godz. 10.00 – 11.30:

  • Przedstawienie działań Fundacji Niepodległości: wystąpienia przedstawicieli Fundacji, prezentacja filmów, wystawa
  • Wystąpienia uczniów Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Jastkowie
  • Prezentacja filmów: współczesny patriotyzm w oczach gimnazjalistów

 

III. 3 czerwca 2015 r. – „Prezydent Mościcki i młodzież w hołdzie Legionom”

PRZEBIEG UROCZYSTOŚCI:

Godz. 9.00 – 10.00 – happening:

  • Rozdanie pamiątkowych „Jednodniówek” mieszkańcom Jastkowa i gościom
  • Uroczysty wjazd Prezydenta Ignacego Mościckiego do Jastkowa
  • Przywitanie Prezydenta oraz prezentacja Sztandaru Szkoły
Godz. 10.00 – 11.00 - część oficjalna:
  • Rozdanie nagród w konkursach dla szkół podstawowych: konkursie wiedzy o Józefie Piłsudskim oraz konkursie plastycznym: „Józef Piłsudski i Jego Legiony inspiracją dla twórczości artystycznej”
  • Część artystyczna
Godz. 11.00 – 13.00 – gra terenowa dla uczniów szkół podstawowych: „Śladami bohaterów”

 

 

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj112
mod_vvisit_counterWczoraj151
mod_vvisit_counterW tym tygodniu263
mod_vvisit_counterW tym miesiącu8051
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu9219
mod_vvisit_counterRazem1438933

Osób online 4

Imieniny

Przedwczoraj: Piotra Iwa
Wczoraj : Aleksandra Bazylego
Dzisiaj : Jana Wiktora
Jutro : Heleny Wieslawy
Pojutrze : Emilii Iwony

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy