Objazdowa zbiórka odpadów

Email Drukuj PDF
Urząd Gminy Jastków informuje, że w październiku br. na terenie gm. Jastków w ramach gminnego systemu odbioru odpadów komunalnych zostanie przeprowadzona objazdowa zbiórka odpadów według następującego harmonogramu;

■ Panieńszczyzna, Jastków, Józefów-Pociecha, Piotrawin – 5 października 2013r. (sobota)
■ Moszna wieś , Moszna Kolonia , Miłocin – 11 października 2013 ( piątek)
■ Tomaszowice wieś, Tomaszowice Kolonia, Płouszowice wieś, Płouszowice Kolonia, Dąbrowica, Dębówka , Barak – 23 października 2013 (środa),
■ Snopków, Smugi, Marysin, Natalin – 24 października 2013r.  (czwartek) 
■ Ługów, Ożarów, Wysokie, Moszenki, Sieprawki, Sieprawice, Sługocin – 29 października 2013r. ( wtorek)

Obierane będą wyłącznie następujące odpady:
- wielkogabarytowe: np. stolarka budowlana, zużyte meble   (krzesło, kanapa, szafki, dywany, itp.), urządzenia sanitarne (zlewozmywaki wykonane z metalu, wanny metalowe i żeliwne).
- zużyty urzet AGD i RTV:  kompletne: telewizor, żelazko, lodówka, lokówka, komputer, pralka, kuchenka, laptop, myszka, telefon komórkowy, lampki stołowe, itp.).
- odpady niebezpieczne: chemikalia (farby, lakiery i ich pozostałości, opakowania po środkach do mycia samochodów, środki ochrony roślin (w tym opakowania), zużyte oleje spożywcze i techniczne, opakowania po olejach silnikowych, tusze od drukarek),
- zużyte opony o średnicy nie większej niż 140 cm,
- zużyte baterie i akumulatory,
- świetlówki i żarówki (oddzielnie od pozostałych odpadów),
- przeterminowane leki, opakowania po lekarstwach.

Wymienione odpady należy  wystawić przed posesję najpóźniej do godz. 8:00, metodą do krawężnika w miejsce, w którym nie będą stwarzać uciążliwości dla firmy odbierającej oraz osób trzecich. 
Usługa ta będzie realizowana w ramach opłaty za odbiór odpadów komunalnych.
Bliższe informacje  można uzyskać pod numerem telefonu (081) 50-22-909.

 

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj553
mod_vvisit_counterWczoraj274
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1208
mod_vvisit_counterW tym miesiącu553
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu7208
mod_vvisit_counterRazem1412597

Osób online 21

Imieniny

Przedwczoraj: Romana Ludomira
Wczoraj : ---
Dzisiaj : Albina Antoniego
Jutro : Heleny Halszki
Pojutrze : Maryny Kunegundy

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy