Home

Święto plonów - Dożynki 2011

Email Drukuj PDF

W dniu 21 sierpnia po raz kolejny odbyły się Dożynki Gminne. Mieszkańcy Gminy Jastków tłumnie przybyli  do Parku przy Urzędzie Gminy by wspólnie świętować.
Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jastkowie, odprawiona przez proboszcza ks. Kanonika Pawła Kuziołę. Jak co roku po części sakralnej, parafianie barwnym korowodem (Panie z KGW w ludowych strojach niosące wieńce) prowadzonym przez Orkiestrę Dętą przybyli na miejsce gminnej zabawy. Cześć oficjalną rozpoczął p. Zbigniew Samoń - Wójt Gminy Jastków. Nie obyło się bez tradycji, a więc i obrzędu "Przekazania chleba".

Starostowie dożynek (p.Marzena Dąbrowska i p.Grzegorz Maruszak) na oczach zebranych gości przekazali chleb Gospodarzowi dożynek - Wójtowi Gminy Jastków. Część artystyczną rozpoczęła Orkiestra, lekkim utworem "Long Streme Dix". Na scenie mogliśmy podziwiać: występy Pań z KGW gminy Jasktów, Zespół "Kapela Kawaliery", Zespół "Lajfs", kabaret Waldemara Ochni, Zespół "Remedium 2", fire show "Art. Ignis Ine" oraz pokaz sztucznych ogni. Podczas trwania dożynek można było podziwiać wystawę wieńców Dożynkowych ustawioną przy scenie. Jak co roku ustawione zostały także stoiska ludowe: KGW Sieprawki, KGW Moszenki, KGW Płouszowice, KGW Tomaszowice, Izba pamięci - p. Jana Embingera, Ceramika ozdobna - p.Kasi Gospodarek oraz wystawa fotograficzna poświęcona historii miejscowości Piotrawin. Współorganizatorem Dożynek był Komitet Organizacyjny z Piotrawina. Mieszkańcy przygotowali sale (wraz z obsługą) na poczęstunek dla Kół Gospodyń Wiejskich, zorganizowali stoisko z wędzoną kiełbasą, dzielnie walczyli również podczas samych przygotowań. Dzięki ich ofiarności scena dożynkowa nabrała prawdziwie ludowego wyrazu. Co odważni goście, mogli  potańczyć na specjalnie ustawionej drewnianej podłodze - "dożynkowym parkiecie". Początkowo korzystały z niej tylo dzieci, ale z godziny na godzinę przybywało także chętnych- i dorosłych i młodzieży... Dożynki Gminne okazały się wspaniałą okazją do integracji lokalnej społeczność, do spotkań i wspólnego radowania.
 
W Konkursie wieńców dożynkowych Jury (p. Kasia Gospodarek, P. Jan Embinger, p. Kamil Ziółkowski) wybrało:
- w kategorii "wieńca tradycyjnego"  - wieniec  Pań z KGW w Moszenkach
- w kategorii " wieńca współczesnego" - wieniec Pań KGW w Miłocinie

 

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj202
mod_vvisit_counterWczoraj87
mod_vvisit_counterW tym tygodniu202
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9162
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu9219
mod_vvisit_counterRazem1440044

Osób online 6

Imieniny

Przedwczoraj: Joanny Zuzanny
Wczoraj : Boryslawa Grzegorza
Dzisiaj : Filipa Pauliny
Jutro : Augustyna Juliana
Pojutrze : Jaromira Justa

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy