Home

Pokaz Dekoracji Wypieków Wielkanocnych

Email Drukuj PDF

W ubiegłą Sobotę (9 kwietnia) o godzinie 11.00 odbył się po raz pierwszy "Pokaz Dekoracji Wypieków Wielkanocnych" dla Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Jastków. 
W czasie gdy pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu organizowali przestrzeń sceniczną, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Płouszowic przepięknie udekorowały stół kwiatami oraz pisankami. Niska frekwencja przybyłych gości, nie przeszkodziła  prowadzącej, Pani Mirosławie Mazurek w profesjonalnym wystąpieniu.  Panie z Kół miały okazję zobaczyć  sposoby dekorowania mazurków oraz na bieżąco obserwować  tworzenie komunijnego  tortu.  Nasz mistrz cukiernik przygotował także dla chętnych część warsztatową. Członkinie Kół mogły samodzielnie wykonać ozdoby z "marcepana", napisy z masy oraz ozdobić wielkanocnego zajączka.
Nie obyło się również bez wielkanocnych życzeń. Dyrektor Pan Kamil Ziółkowski  po zakończeniu POKAZU symbolicznie podzielił się jajeczkiem i życzył  Paniom wszystkiego dobrego.


Organizatorów mile zaskoczyła inicjatywa Pani Krystyny Bojarskiej, która spontanicznie na oczach gości podjęła próbę udekorowania jednego specjalnie przygotowanego wcześniej jajka.  Pani przewodnicząca wystawiła w koszyczku swoje małe arcydzieła - pisanki wykonane metodą  wydrapywania.  "A może warsztaty dekorowania jaj?"... inspiracja  na przyszły rok...
 Spotkanie zakończyła degustacja wypieków. Nikt z "gokisu" nie wyszedł z pustymi rękami, każda z Pań na koniec została obdarowana licznymi przepisami od prowadzącej pokaz, Pani Mirosławy.
Dziękujemy pięknie Kołom z Piotrawina i Płouszowic za przybycie oraz za miłą atmosferę podczas naszego spotkania.
 

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj60
mod_vvisit_counterWczoraj567
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1565
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5020
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu8697
mod_vvisit_counterRazem1426821

Osób online 3

Imieniny

Przedwczoraj: Cecyliana Bernadety
Wczoraj : Roberta Rudolfa
Dzisiaj : Alicji Boguslawy
Jutro : Adolfa Tymona
Pojutrze : Czeslawa Agnieszki

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy