Home

Jak starodawny zwyczaj każe czyli dożynki 2010

Email Drukuj PDF

Dożynki  gminy Jastków już za nami. W skład tegorocznego Społecznego Komitetu Dożynkowego weszły miejscowości Ługów i Ożarów, stąd starostowie dożynek reprezentowali te sołectwa. Pan Witold Nakonieczny  wraz z żoną Alicją gospodaruje na ok. 25 ha gruntów rolnych w Ługowie. Specjalizują się głównie w produkcji mleka , którego wytwarzają ok. 100 000 l , pszenicy ok. 50 ton , buraka cukrowego 200 ton , jednakże ze względu na jego nieopłacalność zastępują go maliną, której zasadzonej mają już 1ha i dalej zamierzają rozwijać się w tym kierunku.


Mają sześcioro dzieci, z których najstarsza córka uczy się w liceum. Pan Witold jest czwartą kadencję radnym gminnym, a obecnie zajmuje zaszczytną funkcję Przewodniczącego Rady Gminy.
Pani Lucyna Guz dwadzieścia lat temu razem z mężem przejęła wraz z mężem gospodarstwo rolne od rodziców i obecnie gospodaruje na 14 ha ziemi i 2 ha gruntów dzierżawnych w Ożarowie. Specjalizują się w produkcji mleka za co w roku 2007 otrzymali wyróżnienie od Marszałka Województwa Lubelskiego, posiadają 3 synów.Bogaty program artystyczny wprowadził kilka nowości. Pierwszą dało się już zauważyć podczas Msz św. i korowodu. Otóż mogliśmy już wtedy poznać naszą nową Orkiestrę Dętą gminy Jastków, która uczestniczyła czynnie podczas uroczystości w kościele, a potem prowadziła wszystkich na plac pod Urząd Gminy. Nasi debiutanci, którzy rozpoczęli swoją działalność zaledwie kilka tygodni temu, dali też koncert na scenie.Dożynki czyli święto plonów były też dobrą okazją do uhonorowania rolników. Odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa” wręczane przez prezesa KRUS p. Henryka Smolarza otrzymali: Marek Warchoł, Jan Janczak, Tomasz Woźniak, Grzegorz Maruszak, Witold Abramek, Jan Pietrak, Grzegorz Stępniak, zaś wyróżnienie Wojciech Matys.
Swój artystyczny popis, oprócz przepięknych i ciekawych wieńców, dało 10 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Swój taneczny program zaprezentował zaprzyjaźniony z nami Zespół „Volumen” z Garbowa prowadzony przez panią Katarzynę Mazurek. Była to feria barw oraz młodzieńczej energii i zabawy emanująca ze sceny w każdym ruchu. Zgoła inny koncert, chociaż też zrobiło się kolorowo i radośnie, pokazał Zespół Pieśni i Tańca „Dąbrowica” wprowadzając nas w świat kultury ludowej, a podgrzewała atmosferę towarzysząca mu kapela.Zagościł po raz pierwszy na naszej scenie Zespół STRYJCOKI z Piwnicznej Zdrój, który wystąpił w składzie Jacek Pancerz-Głębocan, Adam Mika-Micok Maciej Jeżowki-Cyrcan. Od wielu lat grają na tak zwaną sądecka nutę. W repertuarze mają piosenki z kilku karpackich regionów; m.in. słowackie, łemkowskie oraz górali pohalańskich, spiskich, pienińskich, żywieckich, śląskich, a także lachów sądeckich i górali łąckich. „Stryjcoki” reprezentują region górali rytersko-piwniczańskich, stąd ich charakterystyczne stroje. Wprowadzili nas w dobry nastrój także opowiadając różnorodne humoreski.Gwiazdą wieczoru był jednak Mietek Jurecki, który od ponad roku jest mieszkańcem Dąbrowicy i bardzo chętnie przyjął zaproszenie do występu w swojej nowej gminie. Dał prawdziwie mistrzowski popis gry na gitarze basowej w kilku jej odmianach, któremu towarzyszyły bardzo interesujące i profesjonalnie przygotowane filmy i animacje. Całości dopełniało nastrojowe światło. Słowem trzeba było to zobaczyć i przeżyć.
Corocznym zwyczajem późnym wieczorem odbył się pokaz sztucznych ogni odbijający się w stawie przy Pałacu, a na zakończenie do samej północy bawił nas Zespół „Remedium” z Lublina prezentując muzykę polską i zagraniczną z lat 60 -, 70 –, 80 -, 90 –tych oraz współczesne hity. Z ich bardzo różnorodnego repertuaru każdy mógł znaleźć coś dla siebie, stąd widownia bawiła się doskonale.
Zgodnie z tradycją mężczyźni mogli wykazać się w zawodach w przeciąganiu liny, które tym razie wygrała silna drużyna z Panieńszczyzny. Odbył się też konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, który wygrało KGW z Dąbrowicy – wieniec tradycyjny i KGW z Sieprawek – wieniec współczesny. Oba Koła wraz z Wójtem p. Zbigniewem Samoniem oraz Przewodniczącym Rady p. Witoldem Nakoniecznym,  godnie reprezentowały naszą gminę na Dożynkach Powiatowych w Radawcu 29 sierpnia 2010 r.  

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj22
mod_vvisit_counterWczoraj135
mod_vvisit_counterW tym tygodniu157
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1207
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu4096
mod_vvisit_counterRazem1289294

Osób online 2

Imieniny

Przedwczoraj: Klaudii Kajetana
Wczoraj : Cypriana Dominika
Dzisiaj : Romana Ryszarda
Jutro : Bogdana Borysa
Pojutrze : Klary Lidii

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy