Usuwanie odpadów zawierających azbest

Email Drukuj PDF

Urząd Gminy Jastków ogłasza nabór wniosków
„O Odbiór, Transport i Utylizację Odpadów Zawierających Azbest wytworzonych w wyniku zniszczenia pokrycia dachowego w wyniku zdarzeń losowych lub w wyniku wymiany pokrycia dachowego"

Termin składania wniosków:
od 1 WRZEŚNIA 2010r. do 31 GRUDNIA 2010r.
Miejsce składania wniosków: pokój nr 17 Urzędu Gminy Jastków
Termin realizacji wniosków : do 31 grudnia 2010r.

Informacje dodatkowe:

W 2010r. dofinansowaniem objęte będzie zagospodarowanie płyt azbestowych pochodzących z dachów zniszczonych naporem zalegających dużych mas śniegu lub powstałych  w wyniku wymiany pokrycia dachowego.
Koszt odbioru, transportu i utylizacji odpadów azbestowych z terenu tych nieruchomości będzie pokrywany w całości przez Gminę Jastków.
Realizacja zadania odbywać się będzie po uprzednim złożeniu kompletnego wniosku. Druki wniosków są dostępne w Urzędzie Gminy Jastków w pokoju Nr 17 lub tutaj.
W pierwszej kolejności będą realizowane wnioski dotyczące odbioru eternitu pochodzącego z dachów załamanych pod ciężarem śniegu, pozostałe według kolejności wpływu. Wnioski będą realizowane do wysokości kwoty zabezpieczonej w budżecie na rok 2010. Wnioski, które nie będą mogły być zrealizowane w roku 2010 z powodu braku środków automatycznie zostaną ujęte w planie finansowym na rok następny.

Pakowaniem i odbieraniem od właściciela odpadów zawierających azbest zajmie się specjalistyczna firma posiadająca przeszkolony  personel oraz wszelkie niezbędne uprawnienia do prowadzenia prac z azbestem.
Urząd Gminy w oparciu o obowiązujące przepisy dokona wyboru firmy, która będzie wykonywała prace związane z usuwaniem azbestu.
Szczegółowy termin wykonania odbioru odpadów z terenu nieruchomości będzie uzgadniany pomiędzy firmą, a właścicielem posesji.

Podstawa prawna:
Zarządzenie Nr 64/2010 Wójta Gminy Jastków z dnia 20 sierpnia 2010r. w sprawie zasad i trybu przyznawania dofinansowania osobom fizycznym na odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów niebezpiecznych, zawierających azbest z terenu gminy Jastków prowadzonego w ramach oczyszczania gminy Jastków z azbestu  stanowiącego realizację „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu gm. Jastków na lata 2009-2032”

 

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj532
mod_vvisit_counterWczoraj274
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1187
mod_vvisit_counterW tym miesiącu532
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu7208
mod_vvisit_counterRazem1412576

Osób online 26

Imieniny

Przedwczoraj: Romana Ludomira
Wczoraj : ---
Dzisiaj : Albina Antoniego
Jutro : Heleny Halszki
Pojutrze : Maryny Kunegundy

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy