Home

Nowy wizerunek filii biblioteki w Tomaszowicach

Email Drukuj PDF

„Nowy wizerunek filii biblioteki gminnej w Tomaszowicach”  dzięki unijnemu dofinansowaniu z programu Leader.
Ogłoszono wyniki oceny  projektów złożonych w pierwszym naborze wniosków w 2010 roku. W dniu 25 maja Rada LGD „Kraina Wokół Lublina” wysoko oceniła  złożony w ramach „Małych Projektów” wniosek Gminnej Biblioteki Publicznej w Jastkowie p.t. „Spotkajmy się w bibliotece-Czytelnia Internetowa dla małych i dużych mieszkańców Tomaszowic i okolic”.

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Tomaszowicach istnieje od 1955 roku. Biblioteka obsługuje czytelników z kilku miejscowości: Tomaszowice, Kol. Płouszowice, Sieprawice, Sieprawki, Moszenki, Moszna, Miłocin.
Zbiory biblioteki to około 11000 woluminów. Biblioteka obsługuje rocznie około 550 czytelników.  Z inicjatywy Urzędu Gminy Jastków powstaje nowy  budynek szkoły, w którym przewidziano miejsce na nową siedzibę filii bibliotecznej. 
Biblioteka znajdująca się w centrum miejscowości, nowocześnie wyposażona, stanie się  centrum kulturalnym wsi Tomaszowice i okolic.  Zorganizowana zostanie czytelnia internetowa z bezpłatnym dostępem do internetu i katalogu elektronicznego bibliotek, który będzie tworzony na bazie programu bibliotecznego Biblioteki Narodowej MAK.  W czytelni internetowej zorganizowane zostanie szkolenie z obsługi komputera dla dorosłych mieszkańców. Zaplanowano także przygotowanie wystawy fotograficznej i prezentacji multimedialnej „Tomaszowice wczoraj i dziś”. Projekt zakłada także spotkanie autorskie z pisarzem Zbigniewem Dmitrocą   i jego  walizkowym teatrzykiem – "Teatrzyk jak się patrzy oraz wiele innych, atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych.

W związku z realizacją w/w programu prosimy mieszkańców gminy Jastków o zdjęcia, pamiątki rodzinne  związane z miejscowością Tomaszowice. Będą one służyły do przygotowania wystawy „Tomaszowice wczoraj i dziś”. Zdjęcia można dostarczyć do bibliotek  publicznych gminy. Zostaną one oczywiście zwrócone. Liczymy na pomoc mieszkańców naszej gminy!
 

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj22
mod_vvisit_counterWczoraj135
mod_vvisit_counterW tym tygodniu157
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1207
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu4096
mod_vvisit_counterRazem1289294

Osób online 0

Imieniny

Przedwczoraj: Klaudii Kajetana
Wczoraj : Cypriana Dominika
Dzisiaj : Romana Ryszarda
Jutro : Bogdana Borysa
Pojutrze : Klary Lidii

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy