Home

Młodzi artyści na scenie

Email Drukuj PDF

Środa 12 maja b.r. była dniem szczególnym. Cały Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dąbrowicy huczał od radosnych i dźwięcznych głosów młodych aktorów, którzy prezentowali swoje przedstawienia podczas VII Gminnego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Nawet słońce, które wcześniej świeciło sporadycznie, wyszło zza chmur. Na korytarzu królowały żabki, bociany, żuczki i inne fantazyjne postacie, chociaż tematyka i przesłania spektakli były zróżnicowane.Zespół „Iskierki” – grupa starsza ze Szkoły Podstawowej w Ożarowie pokazał autorski scenariusz pani Agaty Matuszewskiej pt. Szansa. Tematem wiodącym było kręcenie filmu o tańcu z elementem sensacyjnym – porwaniem głównej aktorki, ale śpieszymy donieść, że wszystko skończyło się dobrze. Natomiast morał płynący ze sztuki jest piękny i ponadczasowy: aby odnieść sukces nie wystarczy sam talent, potrzebny jest też, a może przede wszystkim ciężka praca.
Dwa kolejne przedstawienia – Zespołu „Promyczki” ze Szkoły Podstawowej w Snopkowie pt. Pierwszy dzień wiosny i Zespołu „Iskierki” – grupa młodsza ze Szkoły Podstawowej w Ożarowie p.t. O żabkach i żuczku wprowadziły nas w świat wyobraźni i bajki. Kolorowe, rozśpiewane, roztańczone, pełne spontaniczności i dobrej zabawy. Miłe dla oka i ucha, oto ich siła.
Prezentacje na scenie zakończył Zespół „Stonoga” ze Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach widowiskiem Przepis na grzeczność. Młodzi artyści przypomnieli nam jak ważny jest wzajemny szacunek i zrozumienie, jak potrzebne na co dzień są słowa: proszę, przepraszam, dziękuję, a przesłanie płynące ze sceny brzmi: wybaczenie i ponowna przyjaźń są możliwe jeśli zmienimy nasze niegrzeczne zachowanie wobec najbliższych.
Dla wszystkich aktorów i ich opiekunów znalazł się też słodki poczęstunek, dyplomy, podziękowania i upominki książkowe. Mamy nadzieję, że również w roku przyszłym będziemy mogli gościć młodych twórców na VIII Gminnym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. 
 

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj54
mod_vvisit_counterWczoraj567
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1559
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5014
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu8697
mod_vvisit_counterRazem1426815

Osób online 0

Imieniny

Przedwczoraj: Cecyliana Bernadety
Wczoraj : Roberta Rudolfa
Dzisiaj : Alicji Boguslawy
Jutro : Adolfa Tymona
Pojutrze : Czeslawa Agnieszki

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy