Home

Dzień Seniora

Email Drukuj PDF

Ludzie starzy pomagają nam mądrze spojrzeć na ziemskie wydarzenia , ponieważ dzięki życiowym doświadczeniom zyskali wiedzę i dojrzałość. Są strażnikami pamięci zbiorowej. A więc mają szczególny tytuł, aby być wyrazicielami wspólnych ideałów i wartości, które są podstawą i regułą życia społecznego. Wykluczać ich ze społeczeństwa, znaczy w imię nowoczesności pozbawionej pamięci odrzucać  przeszłość, w której zakorzeniona jest teraźniejszość – słowami Jana Pawła II przywitał najstarszych mieszkańców parafii Jastków zgromadzonych, jak co roku na uroczystych obchodach Dnia Seniora, Wójt Gminy Zbigniew Samoń.Spotkanie rozpoczęło się mszą św. o godz. 11.30 w kościele parafialnym NMP w Jastkowie. Po mszy św. organizatorzy: Urząd Gminy, GOKIS oraz Duszpasterska Rada Parafialna, zaprosili naszych Seniorów do szkoły w Jastkowie, gdzie zostali powitani marszem w wykonaniu gminnej kapeli ludowej. Obchody Święta Seniorów uświetniły występy dzieci z zerówki przy Szkole Podstawowej w Jastkowie oraz dzieci ze świetlicy środowiskowej przygotowane przez panią Alinę Tes i panią Annę Ciciak. Wzruszający,  słowno- muzyczny montaż  był udziałem młodzieży z Gimnazjum w Jastkowie pod opieką pani Katarzyny Wszelakiej i pani Teresy Sikorskiej. Piosenki Arki Noego zaśpiewały najmłodsi parafianie ze Scholii parafialnej w Jastkowie, prowadzonej  przez pana Bogdana Oponia. Na koniec na scenie zrobiło się kolorowo od pięknych ludowych spódnic, wianków, chust i uśmiechniętych, pełnych energii dzieci i młodzieży z  Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrowica". Publiczność z entuzjazmem nagrodziła oklaskami młodych tancerzy, prosząc o bis.
O godzinie 15.00 wszyscy uczestnicy odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą poprowadził ks. Senior Jan Żukowski.
Z życzeniami zdrowia, radości i miłości najbliższych Drodzy Seniorzy wrócili do swoich domów, oczekując na spotkanie w przyszłym roku.


Ta uroczystość nie była by tak piękna, gdyby nie zaangażowanie wielu ludzi, którym składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy pani Ewie Depcie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jastkowie, pani Krystynie Zniszczyńskiej Dyrektor Gimnazjum za nieocenioną pomoc przy organizacji uroczystości. Słowa podziękowania kierujemy do pracowników i nauczycieli obu szkół. Pani Marii Dudek dziękujęmy za wykonanie przepięknej nastrojowej dekoracji. Składamy wyrazy wdzięczności współorganizatorom: parafii i radzie parafialnej, mężom zaufania, Panu Kamilowi Ziółkowskiemu Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu  i pracownikom GOKIS, zespołowi „Dąbrowica” i kapeli ludowej. 
 

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj47
mod_vvisit_counterWczoraj567
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1552
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5007
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu8697
mod_vvisit_counterRazem1426808

Osób online 5

Imieniny

Przedwczoraj: Cecyliana Bernadety
Wczoraj : Roberta Rudolfa
Dzisiaj : Alicji Boguslawy
Jutro : Adolfa Tymona
Pojutrze : Czeslawa Agnieszki

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy