Home

Wmurowanie aktu erekcyjnego w Tomaszowicach

Email Drukuj PDF

1 września 2009 roku – uroczystość inauguracji roku szkolnego w  Tomaszowicach miała wyjątkowy charakter i niewątpliwie zostanie zapisana w historii gminy jako bardzo ważna data. W tym dniu Gospodarz Gminy – Zbigniew Samoń, Dyrektor Szkoły – Helena Skomorowska, w obecności znamienitych gości, dokonali wmurowania Aktu Erekcyjnego w fundamenty budynku nowej siedziby Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tomaszowicach. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, którą odprawił ksiądz dziekan Piotr Petryk.


Część oficjalną otworzył wójt Gminy, witając przybyłych licznie gości, min.: Henrykę Strojnowską Wicewojewodę Lubelskiego, Marka Flasińskiego Wicemarszałka Województwa Lubelskiego, Henryka Bogdana Wagnera Wicekuratora Oświaty, Roberta Wójcika Członka Zarządu Powiatu Lubelskiego, Janusza Zunia Wizytatora Lubelskiego Kuratorium Oświaty, Andrzeja Gajaka Wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W swoich wystąpieniach uczestnicy gratulowali Gospodarzowi Gminy dużego przedsięwzięcia inwestycyjnego, jakim jest budowa szkoły – „inicjatywa jest tym bardziej cenna, że obecnie powstaje niewiele budynków szkolnych” – mówił Wicestarosta Lubelski Robert Wójcik. Fakt ten potwierdził Wójt Gminy: ”O wiele częściej słyszymy o zamykaniu szkół. Zamykanie szkół miało miejsce także w naszej gminie. Gdyby myśleć tak jak ci, którzy szkoły zamykali, to nowa szkoła w Tomaszowicach nie powinna powstać. Zawsze można przyjąć takie kryteria ekonomiczne, aby udowodnić, że budowa lub utrzymanie szkoły są nieopłacalne. Jednak w przypadku edukacji nie wszystko powinno być przeliczane na pieniądze. Zadaniem szkoły w środowisku wiejskim jest nie tylko kształcenie młodego człowieka, ale także oddziaływanie na otoczenie i kształtowanie społeczności lokalnej. Jeden z wielkich polityków powiedział: ‘nie wszyscy mają te same zdolności, ale wszyscy powinni mieć te same możliwości, aby je rozwijać’. Budowa nowoczesnej szkoły jest stwarzaniem tych możliwości”.
 Marszałek Marek Flasiński wyraził uznanie dla władz gminnych „za stworzenie nowych perspektyw rozwoju gminnej oświaty”.
Pani Wicewojewoda Henryka Strojnowska oraz Kurator Oświaty podkreślili, jak wielkie znaczenie dla rozwoju dzieci i młodzieży ma poprawa warunków, w jakich  uczą się i spędzają swój czas: „Nowy budynek – nowoczesny i przestronny, z jasnymi, wesołymi salami, dobrze wyposażonymi pracowniami– lepiej i efektywniej przygotowuje do podjęcia dalszej nauki, pozwala na rozbudzanie zainteresowań i rozwijanie talentów” .Akt Erekcyjny podpisało 10 osób reprezentujących zgromadzone na uroczystości środowiska, w tym także uczennica klasy VI szkoły w Tomaszowicach, Dominika Panasiuk. Dokument sporządzony został w trzech egzemplarzach, z których jeden wmurowano w fundamenty, a dwa pozostałe zostaną zachowane w szkole i w Urzędzie Gminy na pamiątkę wydarzenia.
Inauguracji roku szkolnego 2009/2010 dokonał wicekurator Henryk Bogdan Wagner, życząc uczniom wielu sukcesów i satysfakcji z osiąganych wyników.Koszt inwestycji 6 460 000 zł. Budowa szkoły jest I etapem budowy zaplanowanego zespołu składającego się z budynku szkoły, sali gimnastycznej oraz kompleksu boisk. Koszt całego kompleksu to  12 724 246,90 zł. Kontynuacja budowy infrastruktury sportowej będzie uzależniona od uzyskanych przez Gminę funduszy zewnętrznych.
Gmina Jastków stara się pozyskać środki unijne na budowę kompleksu edukacyjno-sportowego z Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie budowy w lipcu tego roku z tzw. Priorytetu VIII, działanie 8.2 Infrastruktura szkolna i sportowa
 

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj54
mod_vvisit_counterWczoraj567
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1559
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5014
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu8697
mod_vvisit_counterRazem1426815

Osób online 0

Imieniny

Przedwczoraj: Cecyliana Bernadety
Wczoraj : Roberta Rudolfa
Dzisiaj : Alicji Boguslawy
Jutro : Adolfa Tymona
Pojutrze : Czeslawa Agnieszki

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy