Home

Dożynki gminne 2009

Email Drukuj PDF

„Chleb jest symbolem pracy rolnika, jest owocem tej pracy. Jest także symbolem dostatku, pomyślności i szczęścia. O chleb prosimy w codziennej modlitwie” – mówił wójt Zbigniew Samoń, otwierając tegoroczne dożynki.

Odbierając z rąk Starostów Dożynek (Renata Pietrak z Sieprawek oraz Witold Ciszewski z Moszenek) - dorodny, wypieczony z tegorocznych zbóż bochen chleba, Gospodarz Gminy przyrzekał: „dzielić ten chleb sprawiedliwie, tak aby nikomu go nie zabrakło. Będziemy, jako samorząd gminny starać się, aby ten nasz gminny bochen chleba, a więc wszystko to, czym gmina dysponuje i do czego została powołana – w zakresie obsługi ludności i budowy infrastruktury – był dzielony sprawiedliwie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie będzie to podział na miarę oczekiwań, ale na miarę naszych możliwości”.Mimo deszczowej pogody nie zawiedli goście: m.in.  Marek Flasiński Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Robert Wójcik Członek Zarządu Starostwa Powiatowego, Andrzej Gajak Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Nie zawiedli także mieszkańcy gminy, a przede wszystkim panie z  Kół  Gospodyń Wiejskich, które przygotowały przepiękne wieńce dożynkowe i ułożyły swoje spostrzeżenia i postulany w formie śpiewanej, a część z nich częstowała nas smakowitymi potrawami i wypiekami. Wieńce z Moszenek i Sieprawek zostały wybrane do reprezentowania gminy podczas Dożynek Powiatowych w Radawcu.  Ciekawie prezentowała się też część artystyczna, w której mogliśmy podziwiać zarówno Bractwo Rycerskie, karateków, jak i tancerzy z Zespołu "Volumen" z Garbowa i Zespół Pieśni i Tańca "Dąbrowica". W części wieczornej atrakcje specjalne - koncert zespołu "Tranz" oraz pokaz sztucznych ogni. Silni panowie mieli okazję popisać się swoją sprawnością w zawodach przeciągania liny, a dla najmłodszych też nie zabrakło licznych niespodzianek. Myślę, że ci, którzy tam byli potwierdzą, że nie zmarnowali czasu.

Tegoroczne dożynki były atrakcyjne, dzięki naszym sponsorom, którzy także nie zawiedli -zresztą jak co roku - można było nich liczyć. Serdecznie dziękujemy.

SPONSORZY DOŻYNEK 2009
Almax – Dystrybucja Sp. z o.o. Alina i Jerzy Paradzińscy
Piekarnia K&K Halina Kręglicka i Mirosław Kręglicki
REM-BUD-I Bronisław Drąg Spółka Jawna, Stalowa Wola,
Zakład Budowy Wodociągów i Kanalizacji Marek Zadura                
Usługowy Zakład Instalacyjny Stanisław Parczyński,
Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe „Victor” Elżbieta Kozak,
EM-Farming Mikroorganizmy Sebastian Podstawka,
Sigma S. A.
Gospodarstwo Ogrodnicze Halina i Leszek Wicińscy
Gaz – Serwis – II Marian Brzyski
Andrzej Sułek, Ożarów,
Polano Firma Usługowo-Handlowa Piotr Michalik
AQUA Sp. z o.o.
Dom Handlowo – Usługowy Prymus Henryka Staszewska,    Tomaszowice
Gminna Spółdzielnia „Samopomoc  Chłopska” w Jastkowie
Stacja paliw „Na Łuku” Jacek Wrona 
Galeria ABJA Joanna Myszala
 

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj41
mod_vvisit_counterWczoraj567
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1546
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5001
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu8697
mod_vvisit_counterRazem1426802

Osób online 3

Imieniny

Przedwczoraj: Cecyliana Bernadety
Wczoraj : Roberta Rudolfa
Dzisiaj : Alicji Boguslawy
Jutro : Adolfa Tymona
Pojutrze : Czeslawa Agnieszki

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy