Home Strona główna Fundusze zewnętrzne Fundusze zewnętrzne Montaż paneli fotowoltaicznych – dodatkowe informacje

Montaż paneli fotowoltaicznych – dodatkowe informacje

Email Drukuj PDF

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi instalacji paneli fotowoltaicznych przedstawiamy zarys uwarunkowań, które należy spełnić chcąc przystąpić do projektu.

Wnioskodawcami muszą być osoby zameldowane w Gminie Jastków
Osoby korzystające z pomocy publicznej będą musiały dostarczyć zaświadczenie z instytucji, która jej udzieliła
Osoby chcące uczestniczyć w projekcie będą musiały podpisać umowę na montaż paneli na etapie opracowywania wniosku o dofinansowanie
Montaż paneli tylko na dachach budynków mieszkalnych
Montaż możliwy jest w głównej mierze na połaciach dachowych skierowanych na stronę południową (wariant najbardziej korzystny), południowo-wschodnią lub południowo-zachodnią
Na dachach pokrytych eternitem nie ma możliwości montażu, chyba że Inwestor zadeklaruje wymianę pokrycia dachowego przed planowanym montażem paneli . Dopuszcza się także, jeśli pozwolą na to aspekty techniczne i terenowe, montowanie paneli na konstrukcjach wsporczych zlokalizowanych na gruncie.
Istnieje możliwość złożenia wniosku o montaż paneli dla budynku będącego w trakcie budowy, jeśli w czasie realizacji projektu wszystkie roboty zostaną zakończone i zgłoszone do Nadzoru Budowlanego
Brak możliwości montażu paneli na budynkach gospodarczych, inwentarskich itp. w przypadku osób prowadzących gospodarstwo rolne
Wytwarzana energia może być wykorzystywana jedynie na potrzeby budynku mieszkalnego. W przypadku jednego licznika w gospodarstwie rolnym, konieczny będzie montaż podlicznika dla instalacji elektrycznej dla samej części mieszkalnej
Nadwyżka energii nie może być odsprzedawana do Zakłady Energetycznego
Szacunkowa, średnia (dla instalowanej mocy 3kW) powierzchnia dachu potrzebna do montażu paneli wynosi ok 20m2. Przy określaniu „wolnej” powierzchni należy zwrócić uwagę na takie elementy jak okna dachowe, kominy, lukarny, panele solarne lub inne urządzenia mocowane do dachu. Ponadto warto przeanalizować, czy w bezpośrednim sąsiedztwie budynku nie znajdują się np. wysokie drzewa, lub inne obiekty mogące powodować zacienienie paneli, co może spowodować znaczące obniżenie sprawności instalacji.

Każdy dom przewidziany do przeprowadzenia montażu paneli fotowoltaicznych zostanie zweryfikowany pod względem możliwości wykonania instalacji przez wyspecjalizowanych rzeczoznawców z dziedziny instalacji elektrycznych i budownictwa. Po zakwalifikowaniu do realizacji zadania zostanie wykonana dokumentacja projektowa, zawierająca indywidualne rozwiązania techniczne uwzględniające specyfikę danego budynku. Koszt wykonania dokumentacji wyniesie około 500zł+VAT i w całości pokrywa go Inwestor.
Szacunkowy koszt wykonania instalacji wynosi ok 7000zł za 1kW instalowanej mocy. Dofinansowanie projektu wynosi 85%, z tym, że dofinansowanie do montażu paneli wchodzi w zakres pomocy publicznej, co powoduje obniżenie tej wartości do 65%. Na poziomie takiego dofinansowania wkład własny mieszkańców, u których będą montowane panele fotowoltaiczne może wynieść od 10 000-17 500zł (3-5kW instalowanej mocy).
Przedstawione warunki mogą ulec zmianie w momencie ogłoszenia konkursu przez Urząd Marszałkowski woj. Lubelskiego. Przewidywany termin ogłoszenia – marzec 2016r

 

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj23
mod_vvisit_counterWczoraj201
mod_vvisit_counterW tym tygodniu605
mod_vvisit_counterW tym miesiącu8896
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu36787
mod_vvisit_counterRazem1486740

Osób online 1

Imieniny

Przedwczoraj: Marii Magdaleny
Wczoraj : Bogny Apolinarego
Dzisiaj : Kingi Krystyny
Jutro : Walentyny Krzysztofa
Pojutrze : Anny Miroslawy

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy