Home

Dzień Patrona – Szkoła Podstawowa w Snopkowie

Email Drukuj PDF

3 grudnia w Szkole Podstawowej w Snopkowie odbył się Dzień Patrona. Był on pod wieloma względami wyjątkowy. Między innymi dlatego, że świętować razem z nami przybyło wielu gości. Wśród nich byli: pani Teresa Kot – Wójt Gminy Jastków, pan Krzysztof Babisz – Lubelski Kurator Oświaty, ks. Andrzej Szulej – Proboszcz Parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie, pani Krystyna Zniszczyńska – Dyrektor Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Jastkowie, pani Ewa Depta – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jastkowie, pani Krystyna Wawręta – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie, pani Beata Dzierżak – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Płouszowicach, pan Kamil Ziółkowski – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Jastkowie, pan Paweł Pytka – Radny miejscowości Snopków, pan Henryk Łakota – Sołtys wsi Snopków, pani Magdalena Olszak – Sołtys wsi Marysin, pan Sławomir Warszawski – Sołtys wsi Smugi oraz licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie naszych uczniów.


Uroczystość rozpoczęły nasze szkolne maluchy, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego (cała gromadka liczyła 47 dzieci!), które pod kierunkiem pań Moniki Jarosz i Agnieszki Kędzior wykonały przepięknie piosenkę o świętym Mikołaju.

Zaraz po nich, nieco kontrastowo, na scenie pojawili się najstarsi uczniowie, czyli szóstoklasiści. Wystąpili oni – tradycyjnie - w inscenizacji fragmentu powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego – tym razem była to „Chata za wsią”. Przedstawienie przygotowała Maria Jastrzębska – Szkutnik, a dotyczyło ono przede wszystkim jednego wątku – cygańskiego życia. Mogliśmy więc zobaczyć Cyganów wędrujących w taborze, pracujących w kuźni, gotujących w kakabi (czyli kociołku), udzielających porad medycznych, ale przede wszystkim tańczących i śpiewających, Nie zabrakło romskich piosenek z oryginalnymi słowami – „Gelem, gelem” i „Ederlezi”, które wprowadziły wszystkich w niezwykły nastrój. Całości dopełniały piękne stroje, dekoracje i rekwizyty. Przez moment poczuliśmy się jak w cygańskim obozie.

Na tym jednak nie skończyły się popisy wokalne – w trakcie porządkowania sceny przez występem pierwoszklasistów –zebrani w sali gimnastycznej goście mogli usłyszeć Karolinę Bożemską (uczennicę klasy III) i piosenkę „Laleczka z saskiej porcelany”.

Chwilę później na środek sceny wmaszerowały pierwszaki – najważniejsi uczniowie tego dnia. Po pięknym występie, okraszonym kolejnymi piosenkami (w tym również po angielsku) oraz tańcami, dzieci mogły złożyć ślubowanie na sztandar szkoły i w ten sposób stać się już w pełni członkami naszej szkolnej społeczności. Tekst roty przeczytała wychowawczyni klasy I, pani Grażyna Sanecka, dzieci zgodnie wołały „Przyrzekamy”, pozostało więc już tylko pasowanie, którego dokonała pani dyrektor Grażyna Kawecka oraz wręczanie pamiątkowych dyplomów. O to ostatnie poproszono panią wójt, Teresę Kot, a przy tej okazji pan kurator, Krzysztof Babisz, obdarował dzieci drobnymi upominkami (wszyscy dostali odblaski). Nie zabrakło też życzeń i prezentów od rodziców i samorządu uczniowskiego.

Po tej części uroczystości głos zabrali pani wójt, następnie pan kurator, a na koniec ks. proboszcz. Wszyscy wyrażali się z uznaniem o występach uczniów naszej szkoły, gratulowali pani dyrektor, nauczycielom i rodzicom i życzyli dalszych sukcesów.

Na koniec pozostało jedno – poczęstunek w klasach. Jego uzupełnieniem był niezwykły, przepiękny tort, przygotowany przez panią Agnieszkę Stasiak specjalnie na Dzień Patrona – w formie ogromnej rozłożonej księgi, którym zostali poczęstowani wszyscy uczniowie i goście. Dzień Patrona już za nami – ale pozostało nam mnóstwo dobrych wspomnień.

 

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj207
mod_vvisit_counterWczoraj153
mod_vvisit_counterW tym tygodniu588
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6694
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu7118
mod_vvisit_counterRazem1411977

Osób online 5

Imieniny

Przedwczoraj: Gabriela Anastazji
Wczoraj : Romana Ludomira
Dzisiaj : ---
Jutro : Albina Antoniego
Pojutrze : Heleny Halszki

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy