Home 100 lecie Sprawozdanie z obchodów 100 rocznicy Bitwy pod Jastkowem

Sprawozdanie z obchodów 100 rocznicy Bitwy pod Jastkowem

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji dokumentującej uroczystości, które odbyły się 1 – 3 sierpnia w ramach Uroczystości 100. rocznicy Bitwy pod Jastkowem.

Spotkanie z Lubelską Grupą Weterańską „PARTYZANT”.

1 sierpnia odbyło się niecodzienne spotkanie. Cmentarz Legionistów był jednym z przystanków na trasie rajdu zabytkowych motocykli z okazji 100. rocznicy Legionów Polskich na Lubelszczyźnie organizowanego przez Stowarzyszenie Lubelską Grupę Weterańską „PARTYZANT”. Trasa rajdu przebiegała dokładnie po drogach, którymi przemierzali Legioniści w roku 1915. W dalszej kolejności grupa zmierzała w kierunku Lubartowa przez Kozłówkę a następnie w kierunku Ostrowa Lubelskiego. Stowarzyszenie liczy obecnie 40 członków, których łączy wspólna pasja do zabytkowych motocykli oraz zamiłowanie do kultywowania pamięci historycznej.


Ogólnopolski wyścig kolarski „W Hołdzie Legionistom”

1 sierpnia odbył się Ogólnopolski wyścig Kolarski „W Hołdzie Legionistom”, którego organizatorem było Lubelskie Stowarzyszenie Cyklistów reprezentowane przez Pana Janusza Gulę, zaś Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Jastków. Do sportowej rywalizacji stanęło kilkudziesięciu zawodowych kolarzy. Na linii startu ustawili się reprezentanci rodzimych klubów oraz kluby z Ukrainy. Kolarze ścigali się na zróżnicowanym dystansie uzależnionym od wieku i płci uczestników.


„Ognisko Żołnierskie, Gawęda Historyczna”

2 sierpnia na terenie Zabytkowego Zespołu Parkowo – Pałacowego w Panieńszczyźnie mieszkańcy gminy, przedstawiciele samorządu oraz organizacji harcerskich licznie zebrali się by oddać hołd poległym Legionistom w Bitwie pod Jastkowem . Ognisko rozpalone przez Harcerzy było miejscem, wielopokoleniowego spotkania. Uczestnicy imprezy śpiewali pieśni legionowe, żołnierskie i patriotyczne przy akompaniamencie klubu Ornak pod przewodnictwem Pana Jerzego Sadawy a także wysłuchiwali gawędy żołnierskiej przygotowanej przez Pana Marcina Hetmana. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne, a także skosztować pysznej żołnierskiej grochówki i kiełbaski z grilla.


Główne Obchody 100- lecia Bitwy pod Jastkowem 3 sierpnia

3 sierpnia odbyły się Główne Obchody 100- lecia Bitwy pod Jastkowem, które poprzedził „13 Marsz Szlakiem Legionów Józefa Piłsudskiego Lublin – Jastków 2015” . Spod Pomnika Józefa Piłsudskiego w Lublinie uczestnicy marszu wyruszyli w trasę, którą pokonali w 1915 roku żołnierze Legionów Polskich. Po południu licznie zgromadzeni goście na cmentarzu oddali hołd poległym żołnierzom. Po Uroczystej Polowej Mszy Świętej odprawionej przez Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika, wysłuchaniu Apelu Poległych oraz złożeniu wieńców pod Pomnikiem Legionistów miało miejsce wręczenie Medalu Pro Patria przez płk Mirosława Demeniuka, który w imieniu Pana Ministra Jana Stanisława Ciechanowskiego odznaczył Zdzisława Łozińskiego – Prezesa Oddziału Lubelskiego „Szarych Szeregów”. Srebrnym Medalem za Zasługi dla Związku Oficerów Rezerwy RP zostały odznaczone Sztandary Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki, Gimnazjum im. J. Piłsudskiego oraz Związku Piłsudczyków - Oddział. Lublin przez Pana Lecha Marczaka Prezesa Okręgu Lubelskiego Związku Oficerów Rezerwy RP oraz Pana Zbigniewa Kiełba. Po ceremonii na cmentarzu wszyscy przeszli pod budynek Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki, gdzie została odsłonięta Pamiątkowa Tablica ufundowana przez władze oraz społeczność Gminy Jastków. W drugiej części odbyły się okolicznościowe przemówienia przedstawicieli władz i organizacji wojskowych, kombatanckich i społecznych. Po części oficjalnej zgromadzeni mogli obejrzeć koncert patriotyczny w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Jastkowie oraz występy Zespołu Pieśni i Tańca w Dąbrowicy.

Obchody 100. rocznicy Bitwy pod Jastkowem zostały objęte Honorowym Patronatem Ministra Obrony Narodowej, Wojewody Lubelskiego, Kuratora Oświaty Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Starosty Lubelskiego. Patronat Medialny nad uroczystością sprawuje TVP Lublin, Radio Lublin oraz Dziennik Wschodni.


 

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj29
mod_vvisit_counterWczoraj168
mod_vvisit_counterW tym tygodniu197
mod_vvisit_counterW tym miesiącu745
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu5103
mod_vvisit_counterRazem1311121

Osób online 3

Imieniny

Przedwczoraj: Barbary Krystiana
Wczoraj : Saby Kryspina
Dzisiaj : Mikolaja Jaremy
Jutro : Marcina Ambrozy
Pojutrze : Marii Swiatozara

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy