Home Strona główna Fundusze zewnętrzne Fundusze zewnętrzne Piece na biomasę - nabór wniosków na listę rezerwową

Piece na biomasę - nabór wniosków na listę rezerwową

Email Drukuj PDF

Wójt Gminy Jastków zaprasza mieszkańców Gminy do skorzystania z możliwości wpisania się na listę rezerwową projektu „EKO-ENERGIA W GMINIE KONOPNICA I JASTKÓW”.
Lista rezerwowa dotyczy instalacji w budynkach mieszkalnych piecy opalanych biomasą (zrębki, pellet, brykiet, odpady drzewne, słoma, pestki, drewno). 


Osoby zainteresowane proszone są o składanie deklaracji uczestnictwa do Urzędu Gminy (decyduje kolejność zgłoszeń), przy czym zapisanie się na listę rezerwową nie gwarantuje uczestnictwa w projekcie, gdyż w pierwszej kolejności prace instalacyjne są prowadzone u mieszkańców, którzy zapisywali się w pierwszym naborze, który miał miejsce w sierpniu 2013 roku.

Wysokość wkładu własnego mieszkańca wynosi odpowiednio
- dla mocy pieców 15 kW ok. 3300zł. 
- dla mocy pieców 25 kW ok. 3500zł.
Zasady ogólne obowiązujące przy realizacji projektu:
piece montowane są tylko i wyłącznie w budynkach mieszkalnych znajdujących się na 
aterenie Gminy Jastków,
budynki objęte projektem muszą być wyposażone w instalację C.O.
projekt wyklucza i nie obejmuje dofinansowania budynków, w których prowadzona jest działalność gospodarcza oraz budynków wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych,
wykonawca dokonuje montażu i uruchomienia pieca wraz z włączeniem do istniejącej 
instalacji  (wykonawca nie wykonuje prac budowlanych związanych z przebudową budynku),
przez 5 lat od zakończenia realizacji projektu Właścicielem sprzętu i urządzeń 
wchodzących w skład zestawu będzie Gmina Jastków,
gmina Jastków po zakończeniu robót budowlanych przekaże Właścicielowi budynku w nieodpłatne użytkowanie na okres 5 lat piec wraz z oprzyrządowaniem. Po upływie tego okresu zestaw stanie się własnością Właściciela budynku,
właściciel budynku posiadający piec  zobowiązany będzie w okresie 5 lat do jego 
użytkowania zgodne z przeznaczeniem,
w przypadku współwłasności wszyscy współwłaściciele muszą wyrazić zgodę na udział w projekcie.
Ankiety i deklaracje dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie można pobrać 
ze strony www (ankietadeklaracja) lub w Urzędzie Gminy Jastków, Panieńszczyzna, ul. Chmielowa 3, pok. Nr 5a (parter)
Ankiety, deklaracje wraz z kopią aktu własności ziemi lub wyciągu z księgi wieczystej lub postanowienia sądowego, na podstawie których wnioskodawca posiada prawo do dysponowania nieruchomością można składać w sekretariacie Urzędu Gminy Jastków pokój nr 18. W przypadku współwłasności wszyscy współwłaściciele muszą wyrazić zgodę na udział w projekcie.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

 

Nowa strona internetowa Gminy Jastków

Mamy przyjemność ogłosić Państwu uruchomienie, z dniem 1 marca 2016 roku, nowej strony internetowej Gminy Jastków. Weszliśmy w etap wdrożeniowy, co oznacza, że nowa strona jest już dostępna, ale pod dodatkowym adresem, tj. http://jastkow.pl/. W niedługim czasie uruchomimy na niej formularz, który pozwoli zgłaszać sugestie co do funkcjonalności oraz potencjalne nieprawidłowości w jej działaniu. Do tego czasu prosimy kontaktować się z naszym informatykiem pod adresem email administrator@jastkow.pl w celu zgłaszania propozycji i błędów czy też przesyłania wrażeń (pozytywnych i negatywnych). Mamy nadzieję, że nowa strona pozwoli na łatwiejszy dostęp do poszukiwanych informacji, a design uprzyjemni czas spędzony na przeglądaniu jej zawartości. Zapraszamy również do subskrypcji naszych profili na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Konrad Makowski

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Podstawowych

Informacja w sprawie naboru do publicznego Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jastków.

Informacja w sprawie zasad i harmonogram rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Jastków

UWAGA - ZMIANA NR KONTA BANKOWEGO

Od 1 stycznia 2016r. nastąpiła zmiana banku obsługującego Urząd Gminy Jastków.

76 1240 5497 1111 0010 6615 2726

Więcej informacji tutaj.


Zmiana rozkładu jazdy MPK od 01.10.2015r.

Uprzejmie informuję, że po przeanalizowaniu Państwa propozycji zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej funkcjonującej na terenie gminy Jastków, z dniem 01.10.2015r. wprowadziliśmy w porozumieniu z ZTM dwie korekty rozkładu, które najczęściej pojawiały się w Państwa sugestiach.

Zmiany dotyczą linii Nr. 20 - wydłużenia kursu w dzień powszedni o godz. 5.30 z Kruczkowskiego do Jastkowa, odjazd z Jastkowa o godz. 6:36.

Dla linii Nr. 33 zmiany w odjazdach z Tomaszowic z godz. 5:40 na godz. 5:25 oraz z 6:55 na 6:40. Dziękuje za już przesłane uwagi i zachęcam do dalszej współpracy nad wypracowaniem zmian w rozkładzie jazdy na kolejne miesiące.

Zaktualizowane rozkłady, poniżej:

Aby jak najpełniej dostosować bieżące rozkłady jazdy powyższych linii autobusowych do potrzeb mieszkańców, prosimy o zgłaszanie swoich opinii i spostrzeżeń. Swoje propozycje prosimy zgłaszać w formie pisemnej na adres e-mail: mpk@jastkow.pl Wszelkie sugestie, zgłoszenia posłużą poprawie oferty komunikacji zbiorowej i dostosowaniu jej do obecnych potrzeb.

Cennik biletów podany jest w linku poniżej:


http://www.ztm.lublin.eu/pl/cennik-biletow-1/cennik-biletow-obowiazujacy-w-pierwszej-strefie-biletowej-1-od-1-sierpnia-2015-r.html

Zastępca Wójta Gminy Jastków
Andrzej Dec

Logo Unii Europejskiej
Przestrzeń dla Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych
FUNDUSZE EUROPEJSKIE


INFORMACJA O WYWIESZENIU WYKAZU NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W NAJEM

Wójt Gminy Jastków działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 782) informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Jastków w Panieńszczyźnie przy ul. Chmielowej 3, podany został do publicznej wiadomości na okres 21 dni tj. od dnia 15 czerwca 2015 r. do dnia 6 lipca 2015 r. wykaz informujący o przeznaczeniu do oddania w najem na okres 10 lat w drodze przetargu nieruchomości gruntowej, położonej w Panieńszczyźnie przy ul. Szkolnej 1, oznaczonej jako działka ew. nr 32/2, zabudowanej lokalem użytkowym (b. Ośrodka Zdrowia), uregulowanej w księdze wieczystej nr LU1I/00210874/0.

Szczegółowe informacje o nieruchomości zamieszczonej w wykazie można uzyskać w Urzędzie Gminy Jastków pokój nr 6 tel. 81 502-04-28

Dożynki 2015

Portal Usług Komunal.

Platforma Usług Komunalnych

Odwiedziło nas

mod_vvisit_counterDzisiaj95
mod_vvisit_counterWczoraj70
mod_vvisit_counterW tym tygodniu95
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1162
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu5805
mod_vvisit_counterRazem1349421

Osób online 1

Imieniny

Przedwczoraj: Erazma Marianny
Wczoraj : Leszka Tamary
Dzisiaj : Franciszka Karola
Jutro : Bonifacego Waltera
Pojutrze : Norberta Laurentego

GOKiS

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy